Raiffeisenbank pokračuje s novými spoty „Samozřejmě"

úterý, 23. srpna 2022, 07:40 Aktuality, Reklama MediaGuru

Od pondělí nasazuje Raiffeisenbank nové spoty ke svému konceptu Samozřejmě.

Z nového spotu Raiffeisenbank, zdroj: Raiffeisenbank

Z nového spotu Raiffeisenbank, zdroj: Raiffeisenbank

Od pondělí nasazuje Raiffeisenbank nové spoty ke svému konceptu Samozřejmě. Prvním bude nový spot k běžnému účtu, na něj v dalších měsících naváže dalších šest spotů na produkty banky a stavební spořitelny.

Na kreativě banka spolupracovala s agenturou Ogilvy, produkci zajistila Creative Embassy a režie se ujalo duo Mugshots.

Zatímco v loňském roce ve svých reklamách Raiffeisenbank odpovídala na otázky klientů slovem „samozřejmě", v nových reklamách posouvá do popředí klienty samotné, kteří služby banky hodnotí sami. Chce jimi ukázat, jakým způsobem usnadňuje svým klientům život. Každá z nových reklam se vždy zaměří na krátký příběh dvojice hrdinů. „Chceme Raiffeisenbank lidem ukázat jako přátelskou a otevřenou firmu pozornou ke svým klientům,“ říká Filip Šanda, ředitel marketingu a strategie značky Raiffeisenbank.

„Nové reklamy jsme posunuli k vyšší autentičnosti a zaměřili se na přirozenost denního života. Věříme, že v nich diváci a klienti najdou i jemný humor,” popsala Michaela Kuželová, manažerka marketingové komunikace Raiffeisenbank.

Zdroj: Raiffeisenbank

Zdroj: Raiffeisenbank

Kampaň vytvořila kreativní agentura Ogilvy. „Letos jsme při tvorbě kampaně měli výhodu, protože koncept už byl úspěšně zavedený. Proto jsme mohli jít o krok dál. Posunuli jsme se v tom, že tentokrát v každé scéně jednotlivých spotů vystupují stejní hrdinové a scény spolu souvisejí, vytvářejí mini příběh,“ říká Tomáš Belko, kreativní ředitel Ogilvy.

Natáčení na deseti lokalitách trvalo pět dnů. Vzniklo celkem sedm televizních spotů na osobní účet, minutovou půjčku, spořicí účet, repůjčku, podnikatelský účet, online bankovní služby a Vánoce. Režie se ujal režisérský tandem Jindřich Malík a Tomáš Brožek, kteří si říkají Mugshots. O produkci spotů a fotografie se postarala Creative Embassy, a to konkrétně Václav Sládek jako executive producer a managing director. 

Během natáčení vznikaly také fotografie pro plakáty a outdoor, které pořizovala Alžběta Jungrová. Ta se specializuje na reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě, za které byla opakovaně oceněna v české novinářské soutěži Czech Press Photo.
Kromě televizních reklam se Raiffeisenbank soustředí též na intenzivní online kampaně, pro které jsou natočena i šestivteřinová videa a připraveny další nové vizuály. Na pobočkách se od 1. září začnou objevovat nové plakáty, které v říjnu doplní i plakáty v pražském metru.

-mav-