Smarty.cz chce do dvou let v Česku 40 prodejen

čtvrtek, 18. srpna 2022, 13:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Prodejce chytré elektroniky a gamingu Smarty.cz pokračuje v expanzi na kamenném retailu. Do dvou let chce mít 40 prodejen.

Prodejna Smarty.cz, zdroj: Smarty.cz

Prodejna Smarty.cz, zdroj: Smarty.cz

Prodejce chytré elektroniky a gamingu Smarty.cz pokračuje v expanzi do kamenného retailu a v pátek 19. srpna otevře v pořadí svou už čtvrtou prodejnu, tentokrát v Teplicích. Do roku 2024 by chtěl mít prodejen 40. 

Značka Smarty.cz začala s provozem kamenných prodejen letos v květnu, kdy otevřela obchod v pražském OC Europark. V červnu následovala prodejna v OC Arkády a v červenci v pražském OC Letňany. „Staré obchody JRC, které nové prodejny ve spojení značek Smarty.cz a JRC nahrazují, byly známé svou velmi specifickou prezentací nabídky i vizuálem obchodu. Modernizace byla nutností,“ vysvětluje obchodní ředitel skupiny Smarty Brands. Rudolf Konečný a dodává: „Vnímáme komentáře našich zákazníků, kteří jsou rádi, že se z našich prodejen nestalo další ,tuctové' elektro, ale atraktivní místo, které propojuje jejich dva oblíbené světy. Svět gamingu a chytré elektroniky. O tom, že se nám to povedlo, svědčí nejen zmíněné komentáře, ale i návštěvnost prvních třech prodejen, na které od jejich otevření zavítalo již přes 50 000 zákazníků.“

V Teplicích v nákupním centru Galerie Teplice nabídne Smarty.cz na 150 metrech čtverečních chytrou elektroniku i gaming, který zaštiťuje další člen skupiny Smarty Brands. – značka JRC. Do konce roku prodejce otevře obchody kromě Prahy ještě v Hradci Králové, Olomouci, Liberci a v Ostravě

Na rozdíl od bývalých prodejen JRC, které vesměs navštěvovali jen gameři, chodí do nových obchodů Smarty.cz širší spektrum zákazníků – rodiny s dětmi, senioři anebo také majitelé firem, kteří zvažují nákup nové techniky pro zaměstnance. 

Na prodejnách je největší zájem o mobilní telefony, počítače a jejich příslušenství, dále pak merch a krabicové verze her, především pak na konzole. „Do prodejen jsme umístili zboží, o které je na našich e-shopech a v JRC prodejnách největší zájem. Pokud se bavíme o hardwaru, i většina online nakupujících zákazníků si ho stále raději před zakoupením osahá, vyzkouší a poradí se s odborníkem, což dokazuje nemálo prodejů, které začaly na e-shopu rezervací konkrétního modelu na konkrétní prodejně. A to je případ nejen mobilních telefonů, nebo našich vlastních PC sestav Tigo, které máme na prodejně k vyzkoušení spolu s nejnovějšími PC hrami,“ uvádí Rudolf Konečný.

Při otevření nové prodejny v OC Galerie v Teplicích se mohou zákazníci těšit na akci s DJ, občerstvení, ale také chill a gamingovou zónu. V pátek bude navíc v novém obchodě možnost nakoupit se slevou 20 % na vlastní značku PC Tigo, Samsung, Tesla, JBL nebo merch a Pokémony. Zvláštní slevu pak bude mít bundle s konzolí PS5 a dvěma DualSense ovladači. Na ostatní zboží pak v pátek v teplické Smarty.cz prodejně dostanou zákazníci slevu 10 %.

-stk-