Sprite upouští od zelené lahve, kvůli recyklaci bude čirá

středa, 31. srpna 2022, 14:10 Aktuality, Marketing MediaGuru

Sprite končí se svou zelenou lahví, nově se plní jen do čirých lahví, které mají usnadnit recyklaci.

Nově se bude Sprite plnit do čirých lahví, zdroj: Coca-Cola.

Nově se bude Sprite plnit do čirých lahví, zdroj: Coca-Cola.

Značka Sprite upouští od své zelené lahve a přechází na čiré. Připojuje se tak k další značkám společnosti Coca-Cola, které se již v čirých lahvích prodávají – Coca-Cola, Coca-Cola Zero a Fanta. Důvodem ke změně barvy lahve je skutečnost, že čiré lahve mají ve srovnání s barevnými lahvemi širší využití v rámci recyklace.

„Tento krok je v souladu s naší dlouhodobou strategií World Without Waste. Odebráním původní zelené barvy z plastového obalu zvyšujeme kvalitu recyklovatelného materiálu. Nové čiré lahve Sprite tak mají v rámci recyklace univerzálnější použití,“ vysvětluje Veronika Němcová, ředitelka vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Coca-Cola ČR/SR.

Další novinkou, kterou v průběhu letošního roku skupina Coca-Cola na českém trhu zavedla, je kartonový držák plechovek – tzv. Keelclip, který nahrazuje dosud používané plastové fólie. Funguje na principu skládacího mechanismu, pomocí kterého je možné uchytit čtyři až osm plechovek najednou. Snazší je i následná manipulace pro zákazníka, který může odejmout jednotlivé plechovky s nápojem z držáku. „Ročně tato inovace ušetří na českém a slovenském trhu až 35 tun plastů. Kartonový držák Keelclip v sobě spojuje řadu výhod, jedná se o ekologický, praktický, zcela recyklovatelný a bio rozložitelný obal,“ dodává Michal Dyttert, ředitel pro vnější vztahy a udržitelnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. 

Keelclip bude fólii na nápojích v plechovkách nahrazovat postupně v průběhu tohoto roku. Původní balení se smršťovací fólií se postupně přestane vyrábět. V tomto novém kartónovém obalu mohli začít zákazníci nakupovat Coca-Colu a dále i multipacky  Coca-Cola Zero, Fanty, Sprite a Kinley průběžně od dubna letošního roku.

Přechod na tento udržitelný obal je dalším krokem environmentální strategie skupiny Coca-Cola „World Without Waste“. Její součástí je dosažení stoprocentní recyklovatelnosti nápojových obalů, což se na českém i evropském trhu společnosti Coca-Cola HBC již podařilo splnit. Do roku 2025 plánuje skupina Coca-Cola v zemích Evropské unie zvýšit poměr recyklovaného PETu ve svých lahvích až na 50 %. Do roku 2030 chce skupina vytřídit a zrecyklovat stejné množství nápojových obalů, jaké uvede na trh. Do roku 2040 plánuje mít skupina uhlíkově neutrální podnikání v celém svém hodnotovém řetězci.

-stk-