Telly zařadí Sport 1, Sport 2, Film+ a další stanice AMC

středa, 31. srpna 2022, 09:35 Aktuality, TV MediaGuru

Fotbalové přenosy z Konferenční ligy UEFA nebo závody Formule 1 se objeví v nabídce Telly. Operátor zařazuje kanály z portfolia AMC.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

AMC Networks International (AMCNI) a operátor Telly oznámily uzavření víceleté distribuční smlouvy s platností od 1. září 2022. Strategická dohoda zajišťuje vysíláni stanic z portfolia AMCNI: Sport1, Sport2, AMC, Film+, Spektrum, Spektrum Home, JimJam, Minimax v nabídce operátora Telly. Kromě sportovních utkání budou vysílány i lokálně relevantní sportovní přenosy, jako jsou zápasy UEFA se Slavií Praha nebo Slováckem.

„Tato nově uzavřená dlouhodobá smlouva s Telly v České republice potvrzuje hodnotu stanic našeho portfolia a zdůrazňuje trvalou poptávku po našich vyhledávaných sportovních, dramatických, filmových, dokumentárních, zábavních a dětských pořadech," řekl Balázs Hajós, viceprezident pro partnerský prodej. Podle jeho slov AMCNI pokračuje v investicích do sportovních práv, včetně závodů Formule 1, spolu s místní původní produkcí a mezinárodními seriály AMC, jako jsou Fear the Walking Dead anebo Better Call Saul. 

„Věřím, že díky spolupráci s AMC Networks International budeme schopni ještě více zatraktivnit naše portfolio sportovních stanic. Navíc díky nabídce stanic skupiny AMC Networks International si na své přijdou nejen sportovní fanoušci, ale i milovníci filmů, seriálů, dokumentů a rodiny s dětmi," uvedl Vladimír Rusnák, ředitel obsahu a strategie Telly.

Díky dohodě budou moct sportovní diváci sledovat přímé přenosy závodů Grand Prix Formule 1 a Evropské konferenční ligy UEFA. Na podzim budou moci předplatitelé sledovat lokálně relevantní přenosy, jako je hokejová Liga mistrů se Spartou Praha, Mountfieldem a Oceláři Třinec a Evropská Konferenční liga UEFA se Slavií Praha a Slováckem a zápasy švédské a švýcarské hokejové ligy. Sportovní nabídku pak doplní házenkářská Liga mistrů EHF a všechny zápasy Ligy národů UEFA Německa, Francie, Anglie, Španělska, Nizozemska a také všechny nadcházející kvalifikační zápasy na EURO 2024, z nichž mnohé budou rovněž vysílány exkluzivně pouze na Sport1.

Kromě sportovních přenosů jsou v programu i původní tituly stanice AMC, jako je Fear The Walking Dead nebo premiéra závěrečné řady Better Call Saul. Nechybí ani lokální původní tvorba představující historii magie se současnými českými & světovými kouzelníky v pořadu Abrakadabra na TV Spektrum. Diváci budou mít dále k dispozici stanice Spektrum Home a zde např. premiéry seriálů Dům snů, Zahrady Montyho Dona a Luxusní interiéry – speciální edice Česko. V rámci portfolia dětských stanic Minimax a JimJam se mohou nejmenší diváci sledovat seriály jako Mimi šéf, My Little Pony nebo Máša a medvěd.