Wolt Market pokračuje v expanzi, zdvojnásobil tržby

pátek, 19. srpna 2022, 13:35 Aktuality, Retail MediaGuru

Tržby Wolt Marketu se od začátku roku zdvojnásobily. Nyní otevírá pobočku na Žižkově v Praze.

Zdroj: Wolt Market

Zdroj: Wolt Market

Služba Wolt Market, operující na poli quick commerce, od začátku roku zdvojnásobila tržby, nyní rozšiřuje počet svých poboček. K dosavadním třem (dvě v Praze a jedna v Brně) přibude čtvrtá, jež se bude nacházet v hlavním městě na Žižkově. Pokrýt by měla  lokality v centru a na východě města, kterými jsou Žižkov, Vršovice, Vinohrady, Hrdlořezy, Malešice, Strašnice, Palmovka nebo Vysočany. 

„Tržby Wolt Marketu se od začátku roku zdvojnásobily, a to i přes to, že porovnáváme nejsilnější a nejslabší sezónu – v létě totiž lidé zpravidla využívají službu méně kvůli dovoleným. A právě v Praze vidíme největší zájem ze strany zákazníků,” komentuje Jana Trnovská, ředitelka Wolt Marketu v České republice. Po spuštění žižkovského Wolt Marketu se tak uvažuje také o rozšíření o čtvrtou pražskou pobočku, která by se měla otevřít v horizontu dalších týdnů.

Celé odvětví prodeje potravin a dalšího spotřebního zboží značně ovlivňuje současný tlak na ceny způsobený inflací i zdražováním energií. „Z těchto důvodů vidíme, že je naše odvětví opatrnější v rámci expanzí a někteří hráči se dokonce z trhů i stahují. My jsme si ale po řadě analýz vyhodnotili, že se nám rozšiřování vyplatí,” komentuje rozhodnutí Jana Trnovská a dodává: „Dodavatelské ceny potravin se v některých kategoriích zvedly i o 30–40 %, náklady na energie jsou v některých lokalitách vyšší o několik desítek procent. Záleží však na druhu produktů a také na připravenosti dodavatelů.” 

V posledním období byly dle zkušeností Wolt Marketu nejvýraznější problémy s dodávkou ovoce a zeleniny, kuřecího masa a také farmářských výrobků – jejich dodávka je navíc dlouhodobě nejhůře předvídatelná.

I přes ztíženou situaci na trhu poskytne žižkovský Wolt Market téměř 3500 produktů včetně čerstvých i trvanlivých potravin, drogerie či dalšího spotřebního zboží pro běžné i větší nákupy. Za poslední měsíce služba zdvojnásobila nabídku veganských produktů, a nabízí tak například sortiment od oblíbených značek Well Well, CountryLife a Grizzly. Dále se do nabídky přidala kategorie fitness výživy a vitamínů, kde zákazníci najdou více než 200 produktů od značek GymBeam či Biotech. Mezi další zajímavý sortiment patří různé značky zmrzliny, mimo jiné Grom, Ben & Jerry's a Haagen-Dazs, cukrovinky z CandyStore nebo třeba domácí produkty z pražského bistra Kro Kitchen a pekárny Zrno Zrnko. Do nabídky bude krátce po otevření přidán také výběr tabákových výrobků. Stejně jako u dalších pražských poboček bude možné objednávat zboží každý den od 8:00 do 24:00 s doručením do 20–30 minut.

-stk-