Alza spouští zatím svou největší kampaň s influencery

pátek, 9. září 2022, 08:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ve spolupráci s agenturou Socialpark připravila Alza kampaň, jež se dívá do počítačové minulosti.

Zdroj: Alza

Zdroj: Alza

Alza spouští svou zatím největší kampaň s influencery nazvanou „Budoucnost je tady“. Ve spolupráci s Microsoftem a Intelem v ní představí portfolio prémiových notebooků s procesorem Intel Evo a Windows 11. K tvorbě kampaně si e-shop přizval externí agenturu – Socialpark Jirky Krále. 

„Po úspěchu naší první spolupráce se Socialpark, kdy jsme během vánoční kampaně historicky poprvé do naší komunikace zapojili influencery, jsme se rozhodli vyzkoušet jejich potenciál i v rámci vendorského marketingu. Pro naše partnery stále hledáme nové cesty jak oslovit publikum, které je tradičními kanály hůř oslovitelne a náročné, jako třeba právě generace Z,“ popisuje Monika Jančová, ředitelka marketingové komunikace Alza.cz. 

Pro zmíněný trojlístek klientů agentura vytvořila svou zatím produkčně největší kampaň na úrovni profesionální televizní reklamy. Přizvala k ní šest známých influencerů v čele s Jakub Štáfkem, který jako průvodce zve diváky na výlet do počítačové minulosti. Dále se v ní objeví rapper Dorian, influencerka Gabriela Gašpárová, herní streamer Petr „Czechcloud“ Žalud, Vladimír Kadlec známý jako VláďaVideos a Teri Hodanová.

Ústřední dvouminutový videospot představí zábavnou a edukativní formou jednotlivé dekády posledních 30 let. Influenceři jsou součástí inscenovaných pokojíčků od 90. let do současnosti, přičemž reprezentují jednotlivé dekády od devadesátek po současnost. Natáčelo se na jeden záběr, beze střihu. 

„Vybírali jsme tváře, které dobře rezonují u cílové skupiny a zároveň nemají velký překryv. Do kampaně se nám podařilo nadchnout i influencery, kteří se klasické reklamě spíše vyhýbají, z toho mám největší radost,“ říká Petr Král, zakladatel agentury Socialpark, která se postarala o návrh konceptu i samotnou realizaci včetně produkce. Režie se ujal Jakub Mahdal.  

„Influenceři byli záměrně stylizovaní do podoby, kdy je nemusí jejich fanoušci hned poznat, udělali jsme z nich takové Easter Eggs. Nešlo nám o to mít ve videu pět mluvících hlav, které budou chválit produkt, ale využít jejich dosahů na sociálních sítích a ve videu jim dát roli,“ dodává Jirka Král, spoluzakladatel Socialparku.

Kampaň poběží v televizi, outdooru a na internetu. V online prostředí využije YouTube, sociální sítě, branding, výkonnostní reklamu či RTB. Ve venkovním prostoru bude k vidění v showroomech a na AlzaBoxech.

-stk-