Art Directors Club spouští Akademii reklamní kreativity

čtvrtek, 22. září 2022, 07:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Art Directors Club startuje vlastní vzdělávací program s názvem ADC Academy.

Zdroj: ADC

Zdroj: ADC

Art Directors Club (ADC) spouští vlastní vzdělávací program v oblasti kreativity s názvem ADC Academy. Jeho hlavním cílem je nabídnout kurzy vedené současnými osobnostmi české reklamy. Obsahem pak budou základní předměty reklamní kreativity jako copywriting, art direction, idea making, insight hunting a content creation. Workshopy jsou určené primárně pro začátečníky, kteří chtějí pracovat v kreativním oddělení, a také pro kreativce juniory, kteří se chtějí dál rozvíjet. Prostřednictvím vzdělávání se ADC chce podílet na vzniku nové generace kvalitních kreativců.

„ADC sdružuje top reklamní kreativce a má přehled o tom, kdo je na daný předmět nejvíce vhodný. Nebylo lehké vybrat z velkého počtu talentů finální speakery. Na druhou stranu jsme si jisti, že do dalšího pokračování projektu máme co nabídnout,“ říká k projektu David Suda, předseda klubu.

„V našem oboru je relativně hodně možností, jak získávat znalosti a dozvídat se nové věci. Co se ale týče praktické stránky věci, tam je to horší. A v tom právě vidíme přidanou hodnotu ADC Academy, kde bude možné dozvědět se leccos o teorii, ale zároveň ji pak rovnou uvést v praxi v rámci každého workshopu,“ dodává členka výboru ADC a ambasadorka projektu Klára Palmer.

Hodiny proběhnou prezenční formou. „Osobní přítomnost v tomto nic nenahradí. Chceme vědět, že studenti jsou zahrnutí do vzdělávání se vším všudy,“ vysvětluje formu kurzů Jana Pokorná, výkonná ředitelka ADC. Každý z předmětů má dva hodinové bloky, přičemž součástí kurzu je zadání úkolu a diskuze, aby si účastníci dané téma dobře procvičili a měli možnost dostat zpětnou vazbu na své počínání od seniorních kreativců i od ostatních účastníků workshopu.

Zájemci se mohou zúčastnit celého kurzu, složeného z pěti předmětů, kde získají komplexní přehled o práci na různých pozicích v kreativním oddělení, a to za zvýhodněnou cenu. Nebo si mohou vybrat jednotlivé předměty dle vlastní volby. ADC Academy startuje v listopadu letošního roku. Deadline přihlášky na celý kurz ADC Academy je 24. října. Přihlásit je se možné zde.

-stk-