Creative Dock rozšiřuje vedení týmu inovací a strategie

čtvrtek, 1. září 2022, 13:30 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Do skupiny Creative Dock nastupuje Tobias Heger, Linda Armbruster a Sebastian Knab.

Tobias Heger, Linda Armbruster a Sebastian Knab společně povedou tým inovací a strategie, zdroj: Creative Dock.

Tobias Heger, Linda Armbruster a Sebastian Knab společně povedou tým inovací a strategie, zdroj: Creative Dock.

Creative Dock Group rozšiřuje vedení svého týmu inovací a strategie. Novým generálním ředitelem pro inovace a strategie byl jmenován Tobias Heger. Na pozici ředitelky pro inovace nastoupila Linda Armbruster a Sebastian Knab je novým ředitelem pro foresight a strategie. Dohromady povedou tým více než 60 lidí ve Švýcarsku, Německu a České republice, který pracuje na více než 40 projektech v devíti zemích. 

„Chceme být první volbou našich klientů v oblasti inovací. V případě, že CEO hledá způsob, jak zlepšit kapacitu své firmy v inovacích a strategii, chceme být jeho první volbou. Komplexní budování firem zaměřených do budoucnosti je služba, kterou v současnosti nikdo jiný nezávisle nenabízí,“ říká Tobias Heger, generální ředitel pro inovace a strategie a také zakladatel a výkonný ředitel společnosti Rohrbeck Heger, která je součástí Creative Dock Group.

„Naším posláním je vytvářet pro klienty ty nejlepší byznysové plány v regionu. Jsme tu proto, abychom odhalovali trendy a přicházeli s realizovatelnými byznysovými nápady a plány se špičkovým potenciálem, které budou šité na míru našim klientům, jejich požadavkům a byznysu, ve kterém podnikají,“ dodává Gabriela Teissing, provozní ředitelka Creative Dock.

Tobias Heger přichází z prostředí foresightingu, řízení inovací a strategie. Doktorát z foresightingu získal na Hasso-Plattner institutu Postupimské univerzity a aktivně se věnuje vědecké práci a výuce na různých vysokých školách. 

Linda Armbruster, zakladatelka a CEO Spark Works, součásti Creative Dock Group, přichází do týmu z oblasti strategického designu, inovací a leadershipu. Linda vystudovala strategický design na Berlin School of Design and Communication. Studiu design thinking se věnovala na postupimské univerzitě a Stanford d.school. Vyučuje také na ETH Curych a vede výzkumné a vzdělávací programy jak pro soukromý, tak veřejný sektor, v nichž kombinuje metody vycházející z koncepcí human-centered design, inspiruje a rozšiřuje povědomí o inovacích založených na poznatcích. 

Sebastian Knab získal doktorát z managementu na Hamburské univerzitě. Jeho expertízou je foresight, strategie, inovace a udržitelnost. V minulosti působil jako manažer pro inovace na Evropském institutu inovací a technologií (EIT) a také jako výzkumný asistent na Hamburské univerzitě.

-stk-