Komunikaci SAP řídí Ježek, rozrostl se obchodní tým

pátek, 2. září 2022, 07:10 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Společnost SAP rozšiřuje v Česku vedení obchodního týmu o Petera Demutha, Michala Košťála a Michala Říhu. Do vedení komunikace nastoupil Dominik Ježek.

Dominik Ježek, zdroj: SAP

Dominik Ježek, zdroj: SAP

Světový dodavatel podnikového softwaru, společnost SAP, rozšiřuje v Česku vedení obchodního týmu o Petera Demutha, Michala Košťála a Michala Říhu. Zaměří se na nové akvizice, posílení komerční sekce a podporu zákazníků. Na pozici manažera komunikace pro Česko a Slovensko nastupuje Dominik Ježek, který přechází z agentury Havas PR. Na starosti bude mít PR včetně vztahů s médii a veřejností. Pro agenturní klienty tvořil a realizoval komunikační strategie zahrnující obsahové platformy i sociální média a řešil firemní, CSR a krizovou komunikaci.

„SAP má v Česku přes 1400 firemních zákazníků a dále zlepšuje svou pozici na trhu. To je pro nás velkým závazkem. Musíme mít proto tým připravený poskytnout péči a podporu, kterou naši zákazníci potřebují,“ uvedla Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

V reakci na zvyšující se počet českých podniků s mezinárodními ambicemi vytvořil SAP v Česku tým zaměřený na akvizice nových zákazníků, který povede Peter Demuth. Mezi jeho hlavní priority bude patřit také úzká spolupráce s implementačními partnery, zejména v rámci přechodu zákazníků na systémy nové generace. V SAP vedl presales tým v Česku a na Slovensku a dříve též působil na vedoucích pozicích v technologických společnostech Atos, CHG-Meridian či Hewlett-Packard.

Michal Košťál se po dvou letech vrací do SAP ze společnosti NTT DATA, kde působil v roli ředitele marketingu a obchodu. V SAP povede obchodní tým zaměřený na klíčový segment korporátních zákazníků a komerčního sektoru. Kromě vedení týmu se bude soustředit i na oblast inovací a digitální transformaci dlouholetých klientů.

Se zrychlujícím se přechodem do cloudu rozšiřuje SAP i tým podpory prodeje, do jehož vedení v Česku a na Slovensku nastupuje Michal Říha. V SAP pracuje přes dvacet let, během kterých zastával různé vedoucí pozice v oblasti projektového managementu a věnoval se dlouhodobé spolupráci s klíčovými zákazníky a partnery. V nové roli se zaměří na projekty spojené s transformací podnikání, udržitelností a adopcí nových metodik, jako jsou cloudové a hybridní architektury.

Komunikaci v Česku a na Slovensku povede Dominik Ježek, který bude mít  Do SAP přichází z agentury Havas PR, kde vedl tým se zaměřením na oblast financí, IT a FMCG.

Petr Demuth, zdroj: SAP

Petr Demuth, zdroj: SAP

Michal Košťál, zdroj: SAP

Michal Košťál, zdroj: SAP

Michal Říha, zdroj: SAP

Michal Říha, zdroj: SAP

-mav-