Mafra spustila web AntiYoutuber pro generaci Z

pondělí, 5. září 2022, 17:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Mafra spustila nový web s názvem AntiYoutuber, který cílí především na generaci Z.

Karolína Bulisová, zdroj: Mafra

Karolína Bulisová, zdroj: Mafra

Portfolio mediální skupiny Mafra rozšířil nový web s názvem AntiYoutuber, který cílí především na generaci Z. Projekt odstartoval sérií rozhovorů s nejsledovanějšími influencery. Největší zásah zaznamenala Adéla Pulcová alias Shopaholicadel, která poskytla svůj vůbec první rozhovor médiím. Právě její otevřenou zpověď sledovalo na sítích přes 2 miliony čtenářů všech věkových kategorií, uvedla v pondělí mediální skupina Mafra.

Nový web AntiYoutuber má jako vedoucí projektu na starosti Petr Konečný, který stál před sedmi lety u zrodu bulvárního webu Expres.cz. Vedoucí redaktorkou webu je Karolina Bulisová, která dříve působila například v Hospodářských novinách, v domácí redakci zpravodajského portálu iDnes.cz či mezi reportéry deníku Mladá fronta Dnes. Dalšími členy redakčního týmu webu AntiYoutuber jsou Barbora Bahníková, Aneta Havránková a Marek Zouzalík.

„Cílíme na mladé, ale můžeme zaujmout i jejich rodiče. Mladí mají své hvězdy a celebrity, které nejsou v televizi. Redakce přistupuje k tématům podobně jako na webech Expres.cz či iDnes.cz, snaží se čtenáře informovat, pobavit, ale ukazuje také odvrácenou stranu světa jejich hrdinů,“ říká vedoucí projektu AntiYoutuber Petr Konečný. „Dělat obsah pro mladé je ta nejtěžší výzva, asi proto mě to tolik bavilo. Musím přiznat, že zpočátku jsem neznal jediné jméno. Ti, co začínali před lety na Instagramu, jsou dnes v důchodu. Museli jsme se učit od našich budoucích čtenářů, proto jsme vedle redakce vytvořili poradenskou skupinu sestavenou z našich -náctiletých dětí. Věřím, že se to do obsahu webu pozitivně promítlo,“ dodal.

Obsah webu AntiYoutuber má nepsané kategorie, mezi nimiž nechybí například týdenní přehled o dění na sítích, reakce na streamy z Tik Toku, novinky z gameringu, články o hvězdách MMA či Clash of Stars a další. Web má také vlastní online encyklopedii v layoutu uzpůsobeném pro mobilní telefony, která poskytuje seznam a přehled informací o influencerech. V plánu je rovněž audio obsah, především v podobě podcastů.

-mav-