Serial Killer: Vítězem Piknik, oceněn Michal Reitler i seriál ČT Pět let

neděle, 25. září 2022, 08:00 Aktuality, TV MediaGuru

Pátý ročník festivalu Serial Killer odevzdal cenu nejlepšímu TV seriálu střední a východní Evropy. Stal se jím ukrajinský Piknik. Nejlepším webovým seriálem je pak seriál ČT Pět let. Cenu pro výjimečnou osobnost má Michal Reitler (TV Nova).

Pět let, zdroj: Česká televize

Pět let, zdroj: Česká televize

Letošním vítězem seriálového festivalu Serial Killer, který se konal v Brně popáté, se stal ukrajinský seriál režisérky Iryny Gromozdy Piknik. Čestné uznání od poroty získal chorvatský seriál Bez signálu.

Cenu za nejlepší webseriál si letos odnesl nový webseriál České televize Pět let. Diváci jej mohou zhlédnout exkluzivně v iVysílání České televize, a to od pondělí 26. září. Desetidílný seriál vznikl podle scénáře Sáry Zeithammerové. V příběhu, jež se zabývá tématem sexuálního násilí hrají Alžběta Malá, Samuel Toman, Pavel Řezníček, Vanda Hybnerová či Dana Marková. Režie se ujal Damián Vondrášek

Laureátem čtvrtého ročníku ceny Progressive Killer pro výjimečnou osobnosti televizní tvorby s vlastní vizí a celoevropským přesahem se stal ředitel vývoje obsahu TV Nova Michal Reitler.

Festival začal v úterý a končí nyní o víkendu. Vyhlášením cen vygradoval, zároveň se v české premiéře představuje nová řada kultovního seriálu Království od Larse von Triera. Království bylo uvedeno díky spolupráci s Aerofilms a KVIFF.TV. Celá třetí řada seriálu společně se dvěma předešlými řadami a téměř kompletní filmovou retrospektivou dánského režiséra se už tento podzim objeví v českých kinech a na VOD platformě KVIFF.TV. Nová pětidílná řada Království s podtitulem Exodus byla zatím uvedena pouze na mezinárodním festivalu v Benátkách.

Po dvou ročnících ovlivněných pandemií koronaviru, kdy festival nabízel také on-line program, se letos pořadatelé soustředili hlavně na projekce v kinosálech, doplněné doprovodným programem v ulicích, a to ve spolupráci s Českou televizí i dalšími stanicemi. Například HBO přivezla do Brna obří model dračí lebky známé z nového seriálu Rod draka.

-mav-, -čtk-