SkyShowtime posouvá vstup do Česka na první kvartál 2023

pondělí, 5. září 2022, 12:10 Internet & Mobil, TV MediaGuru

Nová streamingová služba SkyShowtime zahájí 20. září 2022, na český trh má vstoupit v prvním čtvrtletí 2023.

Zdroj: SkyShowtime

Zdroj: SkyShowtime

Nová streamingová služba SkyShowtime bude oficiálně spuštěna 20. září 2022. Zahájí v Dánsku, Finsku, Norsku a ve Švédsku a ještě před koncem letošního roku bude uvedena v Nizozemsku. Do dalších evropských zemí pak vstoupí v prvním čtvrtletí roku 2023. Týká se to i českého trhu. Konkrétní data spuštění a ceník služby v těchto zemích budou oznámeny v nadcházejících měsících, uvedla společnost v pondělí. 

SkyShowtime původně zamýšlela vstoupit na více než dvacet evropských trhů v průběhu roku 2022. Z pondělního oznámení vyplývá, že svůj start rozloží i do roku příštího. 

SkyShowtime slibuje tisíce hodin obsahu pro celou rodinu či premiéry seriálů a filmů. Nabízet chce televizní premiéry kinofilmů od Paramount Pictures a Universal Pictures. Do své nabídky zařadí i nové filmy po jejich kinopremiéře, mezi nimi např. : Top Gun: Maverick, Jurský svět: Nadvláda, Mimoňové: Padouch přichází, Seveřan, Zpívej 2, Ježek Sonic 2, Ztracené město, Panství Downton: Nová éra, Nene, Belfast, Ambulance nebo Zlouni. V nabídce budou i premiérové seriály, pořady pro děti a rodinu a výběr titulů od značek Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios a Peacock.

V severských zemích nahradí SkyShowtime službu Paramount+. Předplatitelé mají získat přístup k většímu množství obsahu. Od data spuštění budou moci sledovat premiéry dramatických seriálů od Showtime – American Gigolo, Sky Originals – The Rising, The Fear Index, The Midwich Cuckoos a 21. řadu seriálu Zákon a pořádek od Peacock. V následujících měsících přibydou další premiérové seriály, jako např. 5. řada Yellowstone, Pitch Perfect: Bumper in Berlin, Vampire Academy nebo novinky od Showtime – 2. řada seriálu Yellowjackets a Let the Right One In.

Služba bude zákazníkům dostupná přes aplikaci SkyShowtime, a to pro zařízení Apple iOS, tvOS a Android, a přes webové rozhraní Skyshowtime.com. Cena měsíčního předplatného bude: 6,99 € ve Finsku, 79 SEK ve Švédsku, 79 NOK v Norsku a 69 DKK v Dánsku.

O SkyShowtime

SkyShowtime je společnou službou firem Comcast Corporation a Paramount Global. Přinese filmy i originální série od NBCUniversal, Sky a značek z portfolia ViacomCBS, včetně titulů od NBCUniversal, Universal Pictures, Sky Studios, Peacock, Paramount+, Showtime, Paramount Pictures a Nickelodeon.

SkyShowtime bude dostupná ve více než dvaceti evropských zemích pro více než 90 milionů domácností, konkrétně v Albánii, Andoře, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Dánsku, Finsku, Maďarsku, Kosovu, Černé Hoře, Nizozemsku, Severní Makedonii, Norsku, Polsku, Portugalsku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, Slovinsku, ve Španělsku a Švédsku.

Trailotr k nové službě SkyShowtime, zdroj: Skyshowtime

Skyshowtime je tak další službou placeného streamovaného videoobsahu (SVOD), která do Česka dorazí. Letos v březnu se služba HBO Go transformovala na HBO Max a v červnu zahájila Disney+. Z domácích provozovatelů pak připravuje na podzim vstup na pole SVOD televizní skupina Prima. Nova svoji platformu Voyo výrazněji rozvíjí od loňského jara. 

-mav-