T-Mobile uvede vlastní značku mobilů T Phone pro 5G sítě

čtvrtek, 29. září 2022, 11:15 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

T-Mobile uvede od 5. října na český trh vlastní značku mobilních telefonů T Phone. Je určena pro české 5G sítě a dostupná bude ve dvou variantách.

Zdroj: T-Mobile

Zdroj: T-Mobile

T-Mobile uvede od 5. října na český trh vlastní značku mobilních telefonů T Phone. Je určena pro české 5G sítě a dostupná bude ve dvou variantách.

Značka T Phone je vyvinutá ve spolupráci se společností Google a využívá verzi OS Android 12 spolu s integrovaným Google ekosystémem. Uživatelům přinese službu Google One, včetně YouTube Premium, na tři měsíce zdarma. Telefon přichází na trh ve dvou variantách T Phone a T Phone Pro, které disponují osmijádrovým procesorem, operační pamětí 4/6GB a interním úložištěm 64/128GB.

Telefony jsou vybaveny 6,52“, resp. 6,82“ displejem s rozlišením HD+, bateriemi s výdrží 4 500/5000 mAh a 15W nabíjením, které je u modelu Pro i bezdrátové. Fotoaparáty v obou modelech disponují rozlišením 50 MP a nabízí také 5/16 MP přední fotoaparát. Součástí jsou i pokročilé bezpečnostní funkce včetně odemykání pomocí obličeje a otisku prstu, model Pro podporuje i NFC.

„Budoucnost patří 5G technologiím, a abychom jejich potenciál mohli využívat naplno, musí být dostupné všem. Díky spolupráci se společností Google se nám podařilo vytvořit superrychlé 5G telefony, které jsou uzpůsobené potřebám českých zákazníků a přinesou 5G doslova do každé kapsy,“ uvedl Maximiliano Bellassai, obchodní ředitel T-Mobile Czech Republic.

Základní model T Phone bude dostupný s tarifní dotací od 1 Kč, pro náročnější uživatele pak bude určena výkonnější varianta Pro s pokročilejší výbavou za 499 Kč. Oba modely bude také možné koupit bez tarifních a extra dotací, kdy u modelu T Phone bude základní cena 4 999 Kč a u T Phone Pro 6 499 Kč. Kompletní ceník bude zveřejněn 5. října, kdy telefon vstupuje do prodeje. Od 30. září budou oba modely k dispozici k vyzkoušení na šesti vybraných prodejnách v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Ústí nad Labem. Zákazníky navíc na místě čeká i soutěž o tyto telefony.

Představením své vlastní značky vstupuje T-Mobile nově i do segmentu hardwaru. V první fázi se chce zaměřit na oblast 5G, která je pro společnost dlouhodobě klíčová.

-mav-