Tesco, Lidl i Penny otevírají nové kamenné prodejny

pondělí, 19. září 2022, 07:05 Aktuality, Retail MediaGuru

Obchodní řetězce Tesco, Lidl a Penny přidávají v těchto dnech do svých sítí nové kamenné pobočky.

Zdroj: Tesco

Zdroj: Tesco

Nadnárodní obchodní řetězce ohlašují otevírání nových kamenných prodejen. Tři nové prodejny otevře Tesco během měsíce září, celkově tak bude provozovat 189 obchodních jednotek po celé České republice. Ve středu 14. září bylo otevřeno Tesco Expres Praha-Hráského v blízkosti metra C Chodov. Následovat bude nový hypermarket v Pardubicích, který je součástí obchodního centra Atrium Palác Pardubice. Na konci měsíce potom Tesco otevře nový hypermarket v Lysé nad Labem.

Společnost zároveň uvedla, že modernizace stávajících obchodní sítě je jednou z jejích hlavních priorit. Zmodernizované obchody mohou zákazníci navštívit například v Praze na Skalce, Kolíně nebo Táboře, v letošním roce se realizovalo již osm tzv. refitů.

V pondělí 19. září otevře společnost Lidl svou další prodejnu v moderním konceptu, tentokrát v Plzni, v ulici Karlovarská. Díky otevření nové prodejny v Plzni vznikne až 35 nových pracovních pozic.

Penny Česká republika otevřela ve čtvrtek 15. září čtvrtou novou prodejnu, a to v Praze Štěrboholech. Nová prodejna o rozloze 940 m² vznikla výstavbou interiéru prodejny v rámci nákupního centra Štěrboholy Retail Park a je součástí nákupního centra na Kutnohorské ulici nedaleko Jižní spojky. „Předpokládáme, že naši prodejnu využijí nejen obyvatelé okolních městských částí, ale i lidé, kteří touto částí města dojíždí ze Středočeského kraje do Prahy,“ řekl při otevření nové prodejny Matthias Mentrop, jednatel Penny odpovědný za rozvoj prodejní sítě. Součástí nákupního centra je 350 společných parkovacích míst.

V letošním roce Penny otevřelo nové prodejny v Ústí nad Labem, Kolíně a Olomouci. Další nové prodejny chce zanedlouho otevřít v Břeclavi, kde se bude jednat o prodejnu s novým řešením interiéru. Do konce roku pak Penny plánuje otevřít další nové prodejny mimo jiné ve Skutči, v Přibyslavi nebo na Praze Luka. Do konce roku 2022 zamýšlí mít více než 410 prodejen a modernizovanou celou obchodní síť.

-mav-