Blue Events má po 30 letech novou identitu, je od Studia Najbrt

pondělí, 24. října 2022, 11:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pořadatel konferencí Blue Events mění po 30 letech svou vizuální identitu. Připravilo ji Studio Najbrt.

Aleš Najbrt na konferenci Brand management, zdroj: Blue Events

Aleš Najbrt na konferenci Brand management, zdroj: Blue Events

Pořadatel konferencí Blue Events mění po 30 letech svou vizuální identitu. Zjednodušení a sjednocení komunikace jsou hlavními motivy nového vizuálního stylu. Organizátor odborných konferencí a summitů dosud používal různé styly pro firemní identitu i pro značky více než desítky svých akcí. Samotné logo bylo spíše v pozadí a prioritu měla propagace jednotlivých konferencí.

V novém pojetí je značka v popředí a stává se jednotícím prvkem pro všechny konference Blue Events. Představení nové identity proběhlo 19. října 2022 v rámci konference Brand Management. Novou vizuální identitu připravilo Studio Najbrt. Podíleli se na ní Aleš Najbrt, Jakub Spurný, Marek Pistora a Michal Dolejš.

Období pandemie přineslo pro Blue Events řadu výzev, včetně posunu termínů konání některých akcí nebo jejich proměnu na online přenosy. „Minulý i letošní rok byly pro nás velmi náročné, ale umožnily nám se na chvíli zastavit a zamyslet se nad vším, co děláme. Začali jsme přemýšlet, jak vnitřní jednotu promítnout i navenek, a tím posílit vnímání naší firmy. Jednotný vizuální styl pro všechny akce byl logickým rozhodnutím," řekla Barbora Krásná, zakladatelka Blue Events.

„Uvědomovali jsme si, že takto významná změna se dělá jen jednou a s tím má právě Studio Najbrt bohaté zkušenosti. Přistoupili s velkým respektem k dosavadní podobě naší značky a postupovali pečlivě v dialogu s klíčovými lidmi z naší firmy," dodal Jan Patera, partner v Blue Events.

Samotné jméno „Blue Events" vzniklo v roce 2007, navazuje však na aktivity poradenské skupiny Incoma, která se věnovala pořádání konferencí a společenských setkání od začátku 90. let. Od roku 1995 začala pořádat každoroční setkání klíčových hráčů obchodního trhu Retail Summit. Blue Events rovněž pořadatelem akcí jako Retail in Detail, Brand Management, Communication Summit, CFO Congress, CIO Agenda, Lidský kapitál nebo Primetime for Business Data.

-mav-