Economia a Deník N vstupují do Asociace online vydavatelů

pátek, 21. října 2022, 08:40 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Economia se stává prvním tradičním mediálním domem na českém trhu, který do AOV vstupuje. Řady asociace rozšiřuje také Deník N.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Asociace online vydavatelů (AOV) se dál rozšiřuje, když se novým členy stávají Economia, provozovatel například portálů HN.cz, Aktuálně.cz, Respekt.cz či Centrum.cz, a také Deník N. AOV nyní zastupuje téměř dvacítku vydavatelů. 

Economia se tak stává prvním tradičním mediálním domem na českém trhu, který do AOV vstupuje. Od svého vstupu očekává efektivnější ochranu svých potřeb a zájmů při formování společných pravidel a podmínek na rostoucím trhu online médií a dynamičtější podporu rozvoje reklamního trhu jak v online prostoru, tak i v segmentu tištěných médií.

„Činnost AOV pozorujeme již od jejího vzniku a vidíme, že v prosazování témat a potřeb, které jako přední online vydavatel na trhu vnímáme, umí být průbojní a akceschopní. Líbí se nám cíle AOV v řadě oblastí, včetně vytváření podmínek pro rozvoj svobodné a současně férové žurnalistiky v online prostoru, pro vývoj technologií i tvorbu norem v této oblasti, ale i pro rozvoj efektivně fungujícího reklamního trhu. Chceme být u toho a věříme, že jako mediální dům, který má v současnosti ve svém portfoliu už víc online titulů než těch tradičních tištěných, máme i my Asociaci co nabídnout," říká Lenka Černá, generální ředitelka a předsedkyně představenstva vydavatelství Economia.

Economia je zároveň členem starší tuzemské profesní asociace pro vydavatele – Unie vydavatelů. Jejím členem nadále zůstává.

Dalším novým členem AOV je Deník N, který kromě tištěné podoby publikuje své texty také na stejnojmenném portálu Denikn.cz. „Asociace online vydavatelů reprezentuje důležitý a často přehlížený hlas nezávislých médií. Chceme ji v tomto úsilí podpořit, zvláště ve chvílích, které mohou ovlivnit budoucnost mediálního trhu na mnoho let dopředu,“ říká ke vstupu do AOV ředitel vydavatelství Ján Simkanič.

 

AOV vznikla v roce 2021 jako protiváha velkých mediálních domů. Od té doby své řady stále rozšiřuje. „Jsme moc rádi, že se naše řady opět rozšiřují a činnost naší organizace konvenuje názorům menších, středních a nyní i tedy velkých médií. Je to pro nás další impuls pro naší práci a těšíme se na debaty o vydavatelských problémech a výzvách v širším kruhu,“ uvádí předseda AOV Libor Matoušek. 

 

Posláním AOV je prezentovat názory a stanoviska vydavatelství především online médií na fungování mediálního trhu včetně názorového ukotvení vůči přirozené technologické evoluci, kterou mediální trh zažívá.

 

-mav-