Globus otevřel svou druhou prodejnu v konceptu Fresh

úterý, 18. října 2022, 10:05 Aktuality, Retail MediaGuru

Globus na Praze 13 otevřel maloformátový obchod Fresh, kde nabízí produkty z vlastních výrob a výběr ze sortimentu privátních značek.

Prodejna Fresh v pražských Stodůlkách, zdroj: Globus

Prodejna Fresh v pražských Stodůlkách, zdroj: Globus

Globus na Praze 13 otevřel maloformátový obchod Fresh, kde nabízí produkty z vlastních výrob a výběr ze sortimentu privátních značek. Prodejna se nachází v Petržílkově ulici v pražských Stodůlkách. Na ploše 238 metrů čtverečních si mohou zákazníci vybírat z nabídky sortimentu čerstvých řeznických a pekárenských potravin vlastní výroby, hotová jídla z restaurace, ovoce a zeleninu, produkty z řady zdravého světa a koloniální zboží.

„V malých prodejnách přibližujeme náš sortiment lidem v jejich místě bydliště. V této prodejně lidé mohou pořídit potraviny od čerstvého pečiva ke snídani přes oběd až po večeři. Jde o potraviny ve vysoké kvalitě od našich pekařů, řezníků a kuchařů. Z Freshe si mohou zákazníci také odnést čerstvou kávu v kelímku nebo rovnou hotový oběd v krabičce,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí společnosti Globus. Doplnila, že obchod je přímo navázán na hypermarket na pražském Zličíně, ze kterého je několikrát denně čerstvým zbožím zásobován. Zákazníci se v Globus Fresh ve Stodůlkách setkají s pultem pečiva a cukrářských výrobků, se samoobslužnou zónou a samoobslužnými pokladnami.

Papírové stravenky, kterými je možné platit u obsluhovaného pultu, jsou: Sodexo, Edenred, Naše stravenka, Up Chèque Déjeuner. Elektronické stravenky, které je možné využít i na samoobslužných pokladnách, jsou: Sodexo, Edenred, Naše stravenka, Up Chèque Déjeuner, Benefit Plus.

Společnost Globus v současnosti provozuje patnáct velkoformátových hypermarketů s vlastní pekařskou, cukrářskou a řeznickou výrobou. Zároveň má šestnáct restaurací, které jsou součástí těchto velkých obchodů. Nově Globus otevřel restauraci v nákupním centru Europark v pražských Štěrboholech, kde chystá příští rok uvést do provozu i nový velkoformátový hypermarket. V rámci konceptu Fresh maloformátové prodejny provozuje od roku 2018 na ploše 200 metrů čtverečních obchod v Pardubicích na sídlišti Dubina. V pražských Stodůlkách tak jde o druhou menší prodejnu v tomto konceptu.

-mav-