Lidl podporuje budování jedlých školních zahrad

středa, 5. října 2022, 07:10 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

V rámci svých CSR aktivit se Lidl zaměřuje na jedlé školní zahrady. Nyní se otevírá první ze šesti zahrad, které podporuje.

Zdroj: Mateřska škola Řestoky na Chrudimsku

Zdroj: Mateřska škola Řestoky na Chrudimsku

První ze šesti nových jedlých školních zahrad, které Lidl pomáhá budovat ve spolupráci s programem Skutečně zdravá škola, se otevírá v sobotu 8. října v Mateřské škole Řestoky na Chrudimsku.

„Těší nás, že můžeme podpořit školy a školky při výstavbě jedlých školních zahrad. Díky jedlým zahradám se děti naučí pečovat o ovoce a zeleninu, výpěstky budou využité ve školní jídelně a zároveň vznikne místo pro komunitní setkávání mezi školou a rodiči. V grantové výzvě zabodovaly školy a školky, které mají s pěstováním na školních pozemcích dlouhodobou zkušenost, ale také školy, které jsou na poli budování školních zahrad nadšeným nováčkem. Vítězové grantové výzvy tak mohou díky finančnímu příspěvku rozšířit své stávající zahrady o rozmanité prvky, ovocné keře a stromky, vyvýšené záhony nebo mohou díky grantu jedlou zahradu vybudovat zcela od základu,“ uvádí mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler. 

Do grantové výzvy na vybudování jedlých zahrad přihlásilo své projekty 21 škol zapojených v programu Skutečně zdravá škola. Z nich bylo vybráno celkem šest škol, z nichž každá získala 100000 Kč na realizaci jedlé zahrady a zároveň metodickou podporu při jejím budování.  „Všechny žádosti byly velmi kvalitně zpracované – ukazuje se, že téma vzdělávání na školních zahradách je aktuální a populární. Rádi bychom podpořili vešechny školy, to ale bohužel nejde. Výběr byl opravdu těžký,“ říká Tom Václavík, ředitel programu Skutečně zdravá škola. 

Kromě v Chrudimi budou nové jedlé školní zahrady vybudovány na Fakultní základní škole Otakara Chlupa v Praze 13, v Mateřské škole 28. října Turnov, Mateřské škole Palováček v Šenově u Nového Jičína, Základní a Mateřské škole Dětenice (okres Jičín) a v Zákleadní a Mateřské škole Ludgeřovice (okres Opava).

-stk-