RTL Group upustila od prodeje kontrolního podílu v M6

úterý, 4. října 2022, 07:00 Aktuality, TV ČTK

RTL Group, která patří do konglomerátu Bertelsmann, upustila od prodeje svého kontrolního podílu ve francouzské televizní firmě Groupe M6.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Lucemburská skupina RTL Group, která patří do německého konglomerátu Bertelsmann, upustila od prodeje svého kontrolního podílu ve francouzské televizní firmě Groupe M6. RTL v pondělí potvrdila dřívější zprávu agentury Reuters. Nabídku na tento podíl podal podle zdrojů Reuters mimo jiné i český miliardář a majitel několika francouzských novin Daniel Křetínský.

„Skupina RTL je strategickým akcionářem Groupe M6 již 35 let," uvedl v prohlášení generální ředitel Bertelsmannu a RTL Thomas Rabe. „Budeme pokračovat v naší strategii budování národních mediálních skupin dostatečně velkých na to, aby mohly konkurovat americkým platformám," rozvedl. Připustil, že RTL dostala na svůj podíl 48,3 procenta „několik finančně atraktivních nabídek" v M6.

Mezi hlavní zájemce patřila italská vysílací společnost MediaForEurope, kterou vede Silvio Berlusconi. Ta spojila síly s francouzským miliardářem Xavierem Nielem, uvedly obeznámené zdroje.

Podle jednoho ze zdrojů se o koupi podílu v M6 zajímalo také konsorcium významných francouzských podnikatelů, včetně miliardáře Rodolpha Saada, Stéphana Courbita z televizní produkční skupiny Banijay či investora Marca Ladreita de Lacharrière.

Minulý měsíc zkrachovalo plánované spojení Groupe M6 s největší francouzskou soukromou televizní sítí TF1, která patří skupině Bouygues. RTL byla posléze „zaplavena" nabídkami na koupi svého podílu v M6, uvedl Rabe. Dodal, že prodej podílu v M6 představoval pouze jednou z možností.

-čtk-