Růžový slon dokončil po dvou letech svůj rebranding

pondělí, 10. října 2022, 13:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Růžový slon sjednocuje značku pro širší publikum i kvůli expanzi do zahraničí.

Symbol S je součástí nové vizuální identity Růžového slona, zdroj: Růžový slon.

Symbol S je součástí nové vizuální identity Růžového slona, zdroj: Růžový slon.

Online prodejce erotických pomůcek Růžový slon po dvou letech dokončil rebranding. Jeho hlavním důvodem je větší sjednocení značky, aby byla akceptovatelná pro širší publikum i kvůli jednodušší expanzi do zahraničí. 

Rebranding zahrnuje úpravy vizuální identity včetně loga i tvorbu nového symbolu, jenž bude společnost využívat v různých podobách. „Na českém trhu se nám daří, proto už expandujeme i na Slovensko nebo do Maďarska a plánujeme další zahraniční expanze. A právě nový symbol bude jakýmsi spojujícím prvkem,“ vysvětluje majitel společnosti Adam Durčák. 

Proces rebrandingu začal před dvěma lety nahrazením starého maskota modernější verzí růžového slona. Změna loga rebranding pomyslně ukončuje. „Cílem Růžového slona je dlouhodobě stát se popularizátorem, demystifikátorem oblasti sexu a intimity, která má svá úskalí. Potřebovali jsme rozšířit publikum, udělat značku akceptovatelnou pro většinovou společnost, což se projevilo i v grafickém provedení,“ popisuje specialista na branding Karel Novotný, který proces rebrandingu externě vytvářel.

V rámci rebrandingu došlo ve vizuálním stylu k drobné změně loga i vizuální identity. V novém logu dominuje písmeno S v růžové barvě, které funguje i jako samostatný symbol. „Místo Ruzovyslon.cz se bude v logu používat Růžový slon. Změna bude rovněž zahrnovat jiný barevný odstín růžové, tzv. malinově růžovou,“ přibližuje konkrétní změny grafický designér Miroslav Kozák, který externě nový vizuální styl včetně loga navrhoval. 

Redesignu se dočkal i stávající web. „Z původní černo-růžové přecházíme na bílo-růžovou kombinaci. Odstranili jsme z podkladu černou barvu, protože ta bývá často symbolem tabu a my se naopak snažíme tabu v oblasti sexuality bořit. Nahradili jsme ji barvou bílou, výsledná podoba webu bude tedy působit světleji, čistěji a transparentněji,“ uzavírá Kozák.

-stk-