Spoty prezidentských kandidátů začne ČT vysílat od 28. prosince

úterý, 25. října 2022, 14:00 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize odvysílá spoty prezidentských kandidátů na svých stanicích ČT1, ČT2 a ČT3 od 28. prosince. Zveřejnila i procedurální a technické podmínky.

Spoty kandidátů, kteří se budou ucházet o post prezidenta republiky, začne Česká televize pro první kolo volby vysílat od středy 28. prosince. Objeví se na programech ČT1, ČT2 a ČT3.

Česká televize je ze zákona povinna poskytnout všem kandidátům na funkci prezidenta republiky, jejichž kandidátní listina byla zaregistrována, v prvním kole nejméně pět hodin vysílacího času, a to v době začínající šestnáct dnů a končící osmačtyřicet hodin před zahájením volby. Tento čas bude mezi jednotlivé kandidáty rozdělen rovným dílem. Každý může do vysílání dodat jeden spot o stopáži 30 sekund, nebo dva spoty o stopáži 30 sekund. Pokud budou dodány dva spoty, budou se na daném programu pravidelně střídat.

Bezplatně poskytnutý vysílací čas bude pro kandidující vyhrazen na programech ČT1, ČT2 a ČT3 v období od středy 28. prosince 2022 do středy 11. ledna 2023, a to v rámci bloků, jejichž rozpis na jednotlivé dny bude uveřejněn na webu České televize po losování.

Procedurální a technické podmínky, kterými je třeba se při dodávání těchto pořadů řídit, zveřejnila ČT dnes. Jejich plné znění je k dispozici pod tímto odkazem: https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/prezidentske-volby/.

-mav-