Startuje kampaň „100 gramů pro přírodu“ o recyklaci

úterý, 4. října 2022, 07:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Kampaň „100 gramů pro přírodu“ chce podpořit recyklaci starých a nepotřebných mobilních telefonů. Partnerem kampaně je Zásilkovna.

Zdroj: Zásilkovna

Zdroj: Zásilkovna

Zahajuje kampaň „100 gramů pro přírodu, kterou organizuje nezisková společnost Remobil. Reaguje na staré mobily, kterých každý rok jen v Praze odloží lidé do šuplíku okolo 150 tisíc kusů. Cílem kampaně, která cílí na obyvatele hlavního města, je zvýšit jejich recyklaci. Ambasadorkou kampaně je herečka a moderátorka Simona Babčáková, partnerem je Zásilkovna. 

V období od 3. října do 21. října může každý do Remobilu zdarma poslat svůj starý nebo nepotřebný mobil přes jakékoliv podací místo Zásilkovny v Praze, využít může také mobilní aplikaci Zásilkovna. 

„Pro Zásilkovnu a celou skupinu Packeta je podnikání v souladu s životním prostředím velmi důležité. Do roku 2025 mít velkou část našeho vozového parku na alternativní pohony a budeme cílit i na naše dodavatele, aby byl celý dodavatelský řetězec udržitelný. Zároveň jsme se v rámci naší strategie rozhodli k aktivitám vedoucím ke snížení uhlíkové stopy o více než 30 % v průběhu příštích pěti let,” říká Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, kam patří také Zásilkovna. „Koncept kampaně 100 gramů pro přírodu nás zaujal a jsme rádi, že můžeme poskytnout naši infrastrukturu projektu, jehož cílem je snížit negativní dopad výroby mobilních telefonů na životní prostředí.“

Kampaň svým názvem odkazuje na průměrnou váhu mobilu, která se pohybuje kolem 100 g. Na výrobu mobilu je však spotřebováno asi 100 kg materiálu. Obsahuje více než 50 různých kovů, včetně mědi, zlata, stříbra či palladia.

-stk-