A 11 vydává mediální token, slibuje podíl na zisku

pondělí, 7. listopadu 2022, 18:15 TV MediaGuru

Společnost A 11 vydává mediální token, kterým nabízí účast na projektu rozvoje nedávno zakoupené Regionální televize a dalších aktivit na poli televizního vysílání.

Aleš Zavoral, zdroj: A 11

Aleš Zavoral, zdroj: A 11

Mediální dům A 11, vydavatel regionálních titulů Náš Region, řady tištěných magazínů a majitel Regionální televize (od listopadu přejmenované na Náš Region TV), chce na rozvoj televize získat prostředky také od svých čtenářů, kterým na oplátku nabízí možný finanční výnos 6,5 % p.a., podíl na zisku 25 % a garantovaný odkup. Vydává proto mediální token A11X, což je digitální aktivum. „Token vydáváme, protože vidíme potenciál v této nové technologii a chceme být mezi prvními, kteří ji využívají. Digitální doba je tady a token je budoucnost. Vždycky je dobré stát na startovní čáře něčeho nového,“ uvedl pro titul Náš Region spolumajitel mediální společnosti Aleš Zavoral.

Díky tokenizaci mohou do projektů firem vložit peníze i běžní lidé. Peníze získané v první fázi z mediálního tokenu A11X plánuje vydavatelství A 11 využít na vybavení studií a bezplatné terestriální vysílání stanice Náš Region TV. V dalších fázích plánuje A 11 rozšířit mediální skupinu o sportovní a lifestylový kanál.

„Tokenizaci jsme provedli již v září v naprosté tichosti, abychom vyzkoušeli zájem tokenholdrů. Někteří zkušení tokenholdři si koupili náš token za stovky tisíc korun. Ale většina lidí nakupuje naše tokeny v hodnotách okolo dvaceti tisíc korun, což si myslím, že je pro začátečníky úplně ideální. Osahají si produkt, a buď si tokeny přikoupí, nebo je za pořizovací cenu odkoupíme, a vyplatíme jim patřičné bonusy,“ popsal Zavoral.

Regionální televize v loňském roce utržila podle A 11 přes 40 milionů Kč a EBITDA se pohybovala přes milion korun. A 11 chce obrat televize v příštím roce 2023 navýšit na 200 milionů Kč, v dalších letech se pak plánuje pohybovat na trojnásobné hodnotě. V příštím roce chce sledovanost televize zdvojnásobit a začátkem roku 2023 rozšířit klasické pozemní terestrické vysílání do celé ČR.

„Sledování klasické televize i díky novým technologiím opět roste a tím i roste objem televizní reklamy, který se v Česku pohybuje v desítkách miliard korun ročně. Díky synergiím se zbytkem skupiny A 11 očekáváme, že Náš Region TV se dostane do zajímavých čísel velmi rychle,“ odhaduje dále Zavoral.

-mav-