ČT nabízí TV Nova a Prima společné vysílání prezidentské debaty

pondělí, 21. listopadu 2022, 17:20 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize nabízí televizi Nova a televizi Prima uspořádání společné Národní prezidentské debaty, a to před prvním i druhým kolem voleb.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Česká televize nabízí televizi Nova a televizi Prima uspořádání společné Národní prezidentské debaty, a to před prvním i druhým kolem voleb. Chce tak veřejnosti zajistit co nejrovnější přístup k informacím o kandidátech, kteří se v daném kole budou o hlasy voličů ucházet, uvedla v oficiálním oznámení.

Česká televize proto dnes oslovila vedení televizí Nova i Prima s nabídkou na společný postup při vysílání závěrečných prezidentských debat. Oběma televizím nabízí společné vysílání, společnou dramaturgii i zastoupení moderátorů všech tří televizních společností.

Nova v pondělí večer potvrdila, že nabídku od ČT obdržela. „Návrh samozřejmě důkladně interně posoudíme a panu řediteli odpovíme," uvedla na twitteru.

ČT má v tuto chvíli potvrzenou účast ve vlastní Superdebatě dne 12.1. a 26. 1. od favorizovaných kandidátek a kandidátů s výjimkou Andreje Babiše, který účast ještě nepotvrdil. 

Společnou Národní prezidentskou debatu vnímá jako kvalitní informační základ před rozhodnutím o tom, komu následující den dají voliči svůj hlas. Stejně tak považuje společné řešení za vstřícné i vůči prezidentským kandidátkám a kandidátům.

Již v minulosti realizovala ČT spolu s komerčními televizemi vysílání projevů nejvyšších ústavních činitelů, prezidenta republiky nebo předsedy Vlády ČR. V případě Národní prezidentské debaty Česká televize nabízí možnost, že výrobu pořadu zajistí. Rovněž by pro ni poskytla připravené reprezentativní prostory Národního muzea.

TV Nova na svém twitterovém účtu ještě před dnešní nabídkou ČT uvedla, že na 12. ledna připravuje debatu tří kandidátů, kteří mají nejvyšší preference dostat se do druhého kola a že má potvrzenu účast i od Andreje Babiše.

-mav-