Dramedy Productions mění po 20 letech vizuální identitu

sobota, 19. listopadu 2022, 08:15 Aktuality, TV MediaGuru

Dramedy Productions, která stojí za mimo jiné za seriály První republika nebo Vyprávěj, mění po téměř dvaceti letech svou vizuální identitu. Autorkou nového stylu je Martina Tóthová.

Zdroj: Dramedy Productions

Zdroj: Dramedy Productions

Společnost Dramedy Productions producentů Filipa Bobiňského a Petra Šizlinga obměňuje po téměř dvou dekádách od svého vzniku podobu vizuální komunikace. Pro společnost, která vyvinula a vytvořila mimo jiné seriály Vyprávěj, První republika a Kukačky (ČT) či minisérii Guru (Voyo), jde o vůbec první rebranding od roku 2003, kdy byla založena. Autorkou nového stylu je grafička Martina Tóthová. Nový vizuál je postaven na samotné značce Dramedy a postupně se projeví na všech materiálech a komunikačních kanálech společnosti, včetně webu a sociálních sítí nebo animací u titulků k pořadům. Promítnutý bude i do stylu dalších značek skupiny.

Od roku 2003 bylo znakem Dramedy Productions logo tvořené názvem společnosti a hvězdičkou ve dvoubarevné kombinaci černé a žluté, používané v alternativách i pro ostatní vlastní brandy. „V průběhu let jsme se jako firma úspěšně posouvali dál, vyvinuli jsme a pro různé televizní stanice vyrobili řadu úspěšných projektů, které se zapsaly mezi ty nejvýraznější počiny televizní tvorby. Nyní, kdy se blíží výročí 20 let od založení, se zdá, že je správný čas více dát o úspěšné strategii naší firmy vědět, a s tím souvisí i potřeba obnovy firemní prezentace. Prioritu dáváme samotnému slovu Dramedy, které ve spojení s námi u většiny lidí rezonuje jako první a spojuje nás i s dalšími firmami z naší skupiny,“ uvádí ředitel Dramedy Productions a producent Filip Bobiňski. 

Nový vizuál navazuje na původní styl, pokud jde o základní barevnost i symbol hvězdičky, která tuto nezávislou společnost charakterizuje. „Logo vypráví příběh značky a nesmí být komplikované. Hvězdička tady symbolizuje, že na počátku každé tvorby je myšlenka, představa či sen, ze kterého vzniká v naší realitě vše nové. Právě nápadem začíná nová etapa života, nový projekt, příběh, i další seriál nebo film od Dramedy. Najednou se vám rozsvítí a jdete do toho, protože s každým takovým cílem či úkolem přichází také energie potřebná k jeho realizaci,“ říká grafička a autorka nového stylu Martina Tóthová.

Nové logo vzniká v základní i expresivní formě. Podle autorky je expresivní podoba klíčovým vizuálem. Svůj význam má i použití písma skript, značku Dramedy, jak sama říká, vystihují příběhy, které firma tvoří. „Psaní příběhů, které pak vidíme na televizních obrazovkách, vyjadřuje právě písmo skript. Toto ručně psané písmo je uzpůsobené plynulému psaní textu. Takové napojování písmen vzniklo v baroku u mistrů kaligrafie. Ještě můj děda krasopisně psal, protože krasopis byl jedním z učebních předmětů. Dnes toto řemeslo ovládají pouze někteří profesionálové, do škol bylo prosazeno psací písmo nespojované. A nakonec, skript je zároveň i filmová profese,“ vysvětluje autorka vizuálu.

Grafičku Martinu Tóthovou, dvojnásobnou držitelku ocenění Art Directors Club Creative Awards (dříve Louskáček), oslovili majitelé Dramedy Productions přímo, podoba nového vizuálního stylu společnosti je výsledkem jejich vzájemných diskusí a spolutvorby.

-mav-