Hofmann, Trojan nebo Jeřábek ve finále soutěže o herce v reklamě

středa, 16. listopadu 2022, 15:00 Reklama, Aktuality MediaGuru

Společnost Nielsen Admopshere zveřejnila pětici finalistů v soutěži Nejlepší herec v reklamě. Známá je i pětice nejoblíbenějších maskotů v reklamě.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Soutěž o nejlepšího herce/herečku a maskota v reklamě 2022 zná své finalisty!. Vítězové obou kategorií vzejdou i letos z výsledků rozsáhlého reprezentativního výzkumu společností Nielsen Admosphere, Českého národního panelu, Asociace českých reklamních agentur a Asociace komunikačních agentur a vyhlášeni budou na tradičním galavečeru Effie Awards. Ten se uskuteční už příští týden 23. listopadu 2022.

Sekce Nejlepší herec a herečka v reklamě se každoročně vyhlašuje na základě robustního reprezentativního online výzkumu realizovaného agenturou Nielsen Admosphere a Českým národním panelem. I letos hodnotili respondenti herce a herečky v jejich premiérových reklamách odvysílaných v období září 2021 – srpen 2022. Tentokrát je ve finále následující pětice herců: Tomáš Jeřábek, Petr Štěpánek, Ivan Trojan, Martin Hofmann a Tomáš Měcháček. V daném období bylo na českých televizních stanicích možné vidět okolo 250 unikátních spotů s hercem či herečkou a v reklamách vystoupilo přes 150 osobností.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Druhým rokem také pokračuje speciální sekce pro maskoty v reklamě. Finalisty za období září 2021 – srpen 2022 jsou postavičky z reklam firem Whiskas, Velkopopovický Kozel, Olma, Kofola a České podnikatelské pojišťovny. Spotů s maskoty bylo přitom v daném období k vidění přes 180, maskotů bylo v televizních spotech více než 80.

Výzkum zjišťující nejlepší osobnosti a maskoty v českých reklamách realizují společnosti Nielsen Admosphere a Český národní panel ve spolupráci s Asociací komunikačních agentur na základě více než 8 tisíc online dotazníků od respondentů z reprezentativní populace Českého národního panelu starší 15 let. Herci i maskoti jsou vždy hodnoceni v premiérových reklamách daného období a vítězem se v obou kategoriích stává vždy osobnost/maskot s nejvyšším průměrným výsledkem.

-mav-