MS v Kataru startuje na ČT a TV Nova, diváci nemusí platit

pátek, 18. listopadu 2022, 10:30 Aktuality, TV MediaGuru

Všechny zápasy z letošního fotbalového sledovat budou moct diváci sledovat zdarma na volně šířených stanicích České televize a skupiny Nova.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Fotbalové mistrovství světa v Kataru nabídnou v přímých přenosech Česká televize a TV Nova. Zahajovací ceremoniál odvysílají v neděli 20. listopadu 2022 v 15:15. Čeští diváci mou sledovat všechny přenosy z MS na volně dostupných stanicích, za přenosy tak nemusí platit. 

Kvůli úspornému režimu prodala Česká televize část vysílacích práv na MS v Kataru televizní skupině Nova. ČT přinese z Kataru 46 zápasů z celkových 64. Exkluzivně z nich odvysílá 32 zápasů, 14 zápasů se objeví souběžně na ČT i TV Nova. Nova nabídne exkluzivně 18 zápasů. 

První utkání odvysílají ČT sport i TV Nova, a to v neděli 20. listopadu od 17:00. Utkají se reprezentace Kataru a Ekvádoru. Přehled všech vysílaných zápasů na ČT sport je k dispozici zde.

TV Nova odvysílá na svém hlavním kanále zmíněné úvodní utkání a potom zápasy o medaile. Všechny ostatní přenosy zařadí na svůj tematický kanál Nova Action. Zápasy z MS v Kataru budou dostupné i pro diváky videoplatformy Voyo, ta je však placená. Přehled všech vysílaných zápasů na stanicích skupiny Nova je k dispozici zde

Kromě televizního vysílání na stanici ČT sport mohou diváci sledovat sportovní dění, včetně podrobných statistik, na webu sportovního programu, prostřednictvím modrého a červeného tlačítka HbbTV (HbbTV aplikace) i skrze mobilní aplikace. Znalosti ze světa fotbalu prověří speciální vydání soutěže AZ-kvíz. Soutěžní klání s otázkami zaměřenými na fotbal mohou sledovat diváci v premiéře každý den šampionátu od 22:30 hodin na programu ČT sport. Souhrn toho nejdůležitějšího a nejzajímavější sestřihy zápasů zajistí každý večer pořad Sumář dne (od 22:55).

Pořad FIFA World Cup 2022 (od 22:15) shrnující dění na šampionátu nabídne i Nova Action. Fotbalu se bude také pravidelně věnovat vysílání pořadu Snídaně i Televizní noviny, Sportovní noviny, zpravodajský web tn.cz a i sociální sítě TV Nova.

-mav-