Pracovní portál Pretlak spouští inkluzivní kampaň s Miss Petty

sobota, 5. listopadu 2022, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Portál Pretlak, jenž se zaměřuje na nabídky práce pro kreativce, designéry a marketéry, startuje iniciativu Job ne boj.

Z happeningu s Miss Petty, zdroj: Pretlak.cz

Z happeningu s Miss Petty, zdroj: Pretlak.cz

Pretlak, pracovní portál cílící na kreativce, designéry, marketéry či developery, spouští novou iniciativu Job ne boj, s níž chce bojovat za to, aby měl každý práce, kde může být sám sebou. Jejím cílem je šířit myšlenku inkluzivního pracovního prostředí. 

Součástí iniciativy je manifest, jenž podpořil i live event s uměleckým vystoupením české Drag Queen Miss Petty. Ta 31. října nastoupila do služby jako hradní stráž přímo na Hradčanském náměstí v Praze. Cílem tohoto happeningu bylo rozšířit zprávu o tom, že sice ne v každé práci může být člověk sám sebou, ale na pretlak.cz takové nabídky najde.

Iniciativa rovněž vyzývá zaměstnavatele, aby se k manifestu veřejně přihlásili. Firmy, které tak učiní, budou na portálu označeny značkou rovnoprávnosti „#neřešíme“.

Pretlak tak reaguje mimo jiné na studii agentury EU pro základní práva, které se zúčastnilo témeř 140 tisíc lidí z LGBTQ+ komunity. Z jejích výsledků vyplynulo, že mnoho z nich zažilo na vlastní kůži diskriminaci na pracovišti z důvodu sexuální orientace. Nejčastěji se s ní potkali transgender lidé, hlavně během tranzice. 

-stk-