Prodej šumivých vín na českém trhu nepřetržitě roste

úterý, 29. listopadu 2022, 11:05 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Šumivá vína získávají u Čechů stále více na oblibě. Jejich prodej nepřetržitě roste od roku 2013.

Zdroj: Bohemia Sekt

Zdroj: Bohemia Sekt

Prodeje šumivých vín v českém maloobchodě rostou nepřetržitě od roku 2013. Největší podíl prodejů se dlouhodobě uskuteční v maloobchodě, v supermarketech a dalších běžných obchodech – v roce 2021 se tímto způsobem prodalo 19,8 milionů lahví šumivých vín. Meziročně jde o nárůst o 10 %, za poslední dekádu počet lahví v maloobchodní síti vzrostl více než dvojnásobně

Celkově po započtení podílu gastronomie a vinotéka pak bylo na český trh dodáno podle údajů Celní správy ČR rekordních 27,7 lahví šumivých vín. Na každého obyvatele České republiky vychází v průměru 2,5 lahve šumivého vína ročně. 

Podle aktuálních výsledků za říjen 2022, které nedávno publikovala výzkumná společnost Nielsen, pokračuje růst kategorie sektů i letos. Za posledních 12 měsíců vzrostl počet prodaných lahví šumivých vín v maloobchodě o bezmála 4 %. 

„Přestože hlavní sezónou sektu asi vždy bude až závěr roku, je patrné, že češi se během několika málo let naučili pít šumivá vína i při mnoha jiných příležitostech. Už zdaleka nejde jen o nápoj na oslavu, ale například i o osvěžující letní záležitost. Právě v této kategorii máme obrovské úspěchy s řadou sektů Bohemia Sekt Ice určených k podávání na ledu,“ vysvětluje Ondřej Beránek, ředitel společnosti Bohemia Sekt, jež drží na českém trhu šumivých vín 60% podíl. 

Rostoucí obliba šumivých vín v létě se promítla i do úspěchu novinky Bohemia Sekt Ice Pink, podávané na ledu, jež byla uvedena na trh letos. Na několik týdnů se stala dokonce nejprodávanějším produktem v celém portfoliu Bohemia Sekt. Společnost přitom podporuje letní konzumaci šumivých vín již od roku 2001. „Až když jsme uvedli speciální letní produkt, se nám povedlo lidé k šumivému vínu přivést,“ komentuje Martin Fousek, marketingový ředitel společnosti. 

V prosinci uskuteční Bohemia Sekt až 30 % svých celoročních prodejů. Loni, jen během posledního měsíce v roce, dodala na trh přes čtyři miliony lahví šumivých vín. Letos chystá na závěr roku navíc novou reklamní kampaň, která bude k vidění od 1. prosince v online a offline médiích, včetně televize. Cílem bude posunout značku od intimnější roviny ve dvou ke spojení více lidí. 

-stk-