Amazing Places ocenil vítěze a plánuje nové projekty

čtvrtek, 8. prosince 2022, 14:50 Aktuality, Marketing MediaGuru

Projekt Amazing Places představil vítěze nejkouzelnějších míst roku 2022. Vítěze vyhlašoval v 18 kategoriích napříč Českem, Slovenskem, Rakouskem a Itálií. Na příští rok chystá i některé novinky.

Absolutní vítěz Nejkouzelnějšího místa roku 2022 Chateu Mcely, zdroj: Amazing Places

Absolutní vítěz Nejkouzelnějšího místa roku 2022 Chateu Mcely, zdroj: Amazing Places

Cestovatelský projekt Amazing Places vyhodnotil každoroční vítěze nejkouzelnějších míst v 18 kategoriích. Porota složená z týmu Amazing Places oceňovala kromě České republiky místa také na Slovensku, v Rakousku nebo v Itálii. „Každý z oceněných a vítězů jednotlivých kategorií Amazing Places si zaslouží naše velké uznání. Nejen proto, že získal tuto prestižní cenu, ale především z důvodu, že přečkal prakticky tři po sobě jdoucí roky plné různých úskalí; od covidových omezení po letošní obrovskou inflaci,“ říká Petr Kotík, zakladatel projektu. Pro příští rok připravují několik nových projektů.

Porota složená z týmu Amazing Places jednotlivé majitele a provozovatele ubytovacích služeb dobře zná a celý rok jejich práci sleduje. Následné hodnocení probíhalo v 18 kategoriích z nichž poslední 4 jsou speciální. Kromě tradičních kritérií letos hodnotili především kvalitu služeb, udržitelnost projektů a také aktivní přístup k vlastní propagaci a kontakt s klientelou.

Cenu za absolutního vítěze Nejkouzelnějších míst roku 2022 převzal pětihvězdičkový hotel Chateu Mcely. „Jsou vzorem pro všechny, kteří podnikají v hospitality a myslí to s podnikáním v tomto oboru vážně. Důraz na preciznost a kvalitu služeb jsme na takové úrovni zatím v Česku neviděli. Rovněž smysl pro udržitelnost tu není jen prázdným heslem,“ doplňuje Petr Kotík.

Kategorii Design & Architektura ovládl Ambassador Wine Club ReBorn, Svatební místo získal Statek Oblík, Nejkrásnější prázdninový resort v Česku si podmanil Hotel Královka a Nejkrásnější prázdninový resort na Slovensku Salamandra resort & hotel. Kompletní seznam vítězů jednotlivých kategorií je dostupný na webu Amazing Places.

V minulém roce spustily Amazing Places vlastní rezervační systém, který za jeden rok provozu zaznamenal 3 500 rezervací. „Šlo o přerod z inspirativního webu do prodejního portálu. Aby se naši stávající návštěvníci naučili přes nás své pobyty i rezervovat,“ vysvětluje Petr Kotík. K podoře rezervačního systému běží také online kampaň Rezervuj. Offline kampaně jsou vidět například v pražském metru či při zápasech hokejové Sparty. V letošním roce Amazing Places zaznamenaly 160 tisíc návštěv měsíčně.

Pro příští rok se chystají další novinky. Kromě věrnostního programu pro sledující je v plánu také projekt Češi ve světě a nový web pro Kouzelné chaloupky. „Pracujeme s naším UX týmem na vyladění filtrace, mapového zobrazení a rezervačního procesu na webu Amazing Places. A v rukávu si necháváme i nějaká překvapení, “ dodává výkonný ředitel Václav Vítek.

-tšl-