ČT: Stanici ČT3 si od začátku vysílání pustilo 7 mil. lidí

čtvrtek, 15. prosince 2022, 17:25 Aktuality, TV MediaGuru

Poslední den roku 2022 ukončí své vysílání stanice ČT3. Za necelé tři roky vysílání si ji pustilo sedm milionů lidí.

Saturnin, zdroj: Česká televize

Saturnin, zdroj: Česká televize

Stanici ČT3, kterou Česká televize uvedla v první vlně covidové pandemie 23. března 2020, si od začátku její existence pustilo 94 % diváků nad pětašedesát let, dohromady pak bezmála 7 milionů lidí starších patnácti let. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize s odkazem na data ATO-Nielsen Admosphere. Stanice ukončí své vysílání z důvodu finančních úspor po 1013 dnech 31. prosince 2022, posledním pořadem bude komedie Saturnin.

„Ocitli jsme se v situaci, kdy do vyřešení finanční situace České televize není pokračování možné. Na konci prosince ji proto musíme, ač velmi neradi, ukončit,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák. O případném obnovení programu v dalších letech bude podle ČT možné rozhodnout až v důsledku změny legislativy, která zajistí udržitelnost dlouhodobého financování České televize.

Programová nabídka ČT3se opírala zejména o výběr z televizního fondu, tematické relace (Pohybovky Pavla Kříže, Taneční pro starší a pokročilé se Zdeňkem Chlopčíkem) a základní informační servis. Na obrazovky také vrátila televizní hlasatelky. Mezi nejvyhledávanější pořady stanice patřily seriály Nemocnice na kraji města či Rozpaky kuchaře Svatopluka, hudebně-zábavní relace Televarieté nebo magazín Život na třetí. V prvních měsících vysílala ČT3 osm hodin denně, následně se vysílací čas navýšil na šestnáct hodin a do programové nabídky díky tomu přibyly také zahraniční seriály typu Haló, haló!, Jistě, pane ministře či Randall a Hopkirk.

-mav-