Economia rozšířila dozorčí radu, je v ní zpět Zdeněk Bakala

čtvrtek, 1. prosince 2022, 10:55 Tisk, Lidé MediaGuru

Zdeněk Bakala se po čtyřech letech vrací do dozorčí rady Economie. Ta bude nově působit jako pětičlenná. Její nová podoba je završením změn v řízení vydavatelství.

Zdeněk Bakal, zdroj: Economia

Zdeněk Bakal, zdroj: Economia

Novými členy dozorčí rady mediální společnosti Economia se od 1. prosince tohoto roku stali Zdeněk Bakala, který je jediným akcionářem společnosti, a Antonín Dvořák, člen strategického investičního týmu společnosti Bakala Capital.

Zdeněk Bakala se do dozorčí rady společnosti vrací po téměř čtyřleté přestávce. „Myslím, že přišel správný čas, abych se vrátil do dozorčí rady vydavatelství. Před více než třemi lety jsme já a má žena odstoupili z orgánů Economie, abychom vytvořili prostor pro vznik pojistek, které zaručí všem našim redakcím nezávislost při tvorbě novinářského obsahu. Dnes jsou již tyto pojistky integrální součástí modelu řízení a kontroly celé firmy, a já tak mohu opět sehrávat aktivnější roli v hledání způsobů, jak napomáhat k rozvoji a prosperitě našeho vydavatelství. Jsem přesvědčen, že silná nezávislá média jsou klíčová pro demokracii, a věřím, že nejlepší zárukou našeho úspěchu v budoucnu je vytvoření stabilního a ekonomicky soběstačného mediálního domu, který bude dobrým zázemím pro práci našich novinářů,“ zdůvodnil Bakala. 

Dozorčí rada Economie bude nově působit jako pětičlenná. Jako kontrolní orgán dohlíží na výkon působnosti představenstva, především z pohledu naplňování podnikatelské strategie. Nová podoba dozorčí rady je završením série změn v corporate governance vydavatelství, jejichž součástí bylo zjednodušení řídicích struktur společnosti a zavedení modelu výkonného představenstva v září letošního roku.

Představenstvo Economie, vydavatele Hospodářských novin, týdeníků Ekonom a Respekt, nebo provozovatele serveru Centrum.cz, Aktuálně.cz a HN.cz, je od letošního září tvořeno výkonným managementem vydavatelství v čele s jeho generální ředitelkou Lenkou Černou. Dále v něm zasedají Petr Stalmach (finanční ředitel), Tomáš Eder (Chief Technology Officer), Tomáš Skřivánek (ředitel pro produkt a marketing) a David Voráček (obchodní ředitel).

-mav-