Helppes a WMC Grey bojují za „Silvestr bez týrání"

sobota, 31. prosince 2022, 07:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Spot organizace Helppes a agentury WMC Grey žádá o respekt ke zvířatům při novoročních oslavách.

Ze spotu Helppes, zdroj: Helppes

Ze spotu Helppes, zdroj: Helppes

Nezisková organizace Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené bojuje spolu s agenturou WMC Grey proti novoročním ohňostrojům. Ve videu, kde choreografie psů se svítícími obojky připomíná skutečný ohňostroj, vyzývají k respektu k němým tvářím při silvestrovských oslavách.

„Ještě hůře na tom jsou volně žijící zvířata, která se na takové lidské projevy ‚radosti‘ připravit nemohou vůbec. Díky této zvrácené člověčí potřebě oslav příchodu nového roku je každoročně zraněno a umírá mnoho zvířat, včetně psů,“ říká ředitelka organizace Helppes Zuzana Daušová.

Agentura WMC Grey proto přišla s nápadem, jak tento problém představit široké veřejnosti. Ve videu, které nese název Psohňostroj, se psi stali tím, co sami nesnášejí. Pomocí světelných obojků byla vytvořena choreografie, která připomíná reálný ohňostroj. Bez výbuchů a bez trápení. Celý projekt je manifestem samotných psů a upozorňuje na problematiku ohňostrojů spojenou s nadměrným hlukem. Na webu www.helppes.cz/psohnostroj pak nabízí alternativu k oslavám či užitečné tipy pro majitele psů.

Zdroj: Helppes

„Téma novoročních ohňostrojů vždy vře hlavně na sociálních sítích. Jejich odpůrci doteď používali jako hlavní zbraň upravenou fotografii s přeškrtnutým symbolem rachejtlí. My jim teď do rukou dáváme další alternativu, která možná zasáhne i zaryté zastánce hlasitých oslav,“ dodává kreativní ředitel WMC Grey, David Suda.

Autory konceptu jsou Roman Hynek a Pavel Wilhelm Přibyl. O produkci videa se postaraly Separation Films v režii Daniela Semana. Cover písně Tichá noc složil Viliam Béreš ze studia Butter Music. Role „rachejtlí“ se zhostili budoucí asistenční a vodicí psi z organizace Helppes se svými trenérkami a pečovatelkami.

-mav-