Komediální seriál Dobré ráno, Brno! si utahuje z ČT, zahájí 9. ledna

úterý, 13. prosince 2022, 11:30 TV MediaGuru

Česká televize zahájí od 9. ledna vysílání komediálního seriálu Jana Prušinovského, který humorně vykresluje prostředí ranního pořadu ČT. Vysílat se bude až po 22:00.

Dobré ráno, Brno!, zdroj: Česká televize

Dobré ráno, Brno!, zdroj: Česká televize

Osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno! vypráví s velkou nadsázkou o zákulisí a aktérech pravidelného ranního pořadu České televize. Po seriálech Čtvrtá hvězda, Trpaslík a Most! jde o čtvrtý seriál režiséra a spoluscenáristy Jana Prušinovského pro ČT. Vysílání zahájí v pondělí 9. ledna, vysílat se bude po 22:00, aby se nedostal do střetu se zákonem o vysílání. Úvodní díl nabídne ČT v předpremiéře na  iVysílání 31. prosince 2022.

Seriál nahlíží do zákulisí příprav a průběhu vysílaní ranního pořadu Dobré ráno, Brno!. Mezi členy vysílacího štábu, moderátory, vedoucím vysílání a hosty ranního vysílání rozehrává humorné situace. Je vystavěn na uvolněných dialozích, používá vulgarismy i překvapivé scény a tvůrci si celkově dělají legraci z České televize. Přestože příběh je situován do reálného prostředí ranního pořadu České televize a odehrává se i v kulisách studia ranního vysílání, postavy jsou fiktivní. V seriálu ale hrají i skutečné osoby, např. Jiří Pavlica, Halina Pawlowská nebo Robert Sedláček.

„Pracoval jsem spíše intuitivně v nadsázce. Nepsal jsem nikoho podle někoho konkrétního. Dokonce i známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají samy sebe, jsou vlastně fiktivní postavy. Jura Pavlica v reálném životě rozhodně nemá problém s alkoholem a Robert Sedláček ve skutečnosti nedělá moc castingy," uvedl Jan Prušinovský.

V hlavních rolích se představí především brněnští herci: Jan Kolařík v roli režiséra Mirka, který nemá ve svých rukách ani vlastní život, natož vysílání, Zuzana Zlatohlávková coby stárnoucí moderátorka Radka toužící po roli ve filmu a obětavě plnící přání a rozkazy režiséra, Ondřej Kokorský jako moderátor Cyril, srdcař s vášní pro alternativní způsob života a Simona Lewandowska, mladá rosnička Andrea, schopná pro kariérní růst udělat cokoli.

„Věřím a doufám, že diváci ocení, že si Česká televize v roce sedmdesátého výročí své existence dokáže ze sebe samé udělat bohapustou legraci,“ dodal dramaturg a ředitel vývoje a nových médií ČT Jan Maxa.

Dobré ráno, Brno!

  • scénář: Jan Prušinovský, Tomáš Holeček
  • námět a režie: Jan Prušinovský
  • kamera: Petr Koblovský
  • producenti: Matěj Stehlík, Michal Reitler
  • dramaturgie: Markéta Prušinovská, Jan Maxa
  • hudba: Ivan Acher
  • střih: Michal Böhm
  • hrají: Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Nikola Mucha, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák a další

Detaily k pořadu si můžete prohlédnout v materiálu níže. 

-mav-