LinkedIn usnadňuje správu firemních profilů

neděle, 11. prosince 2022, 08:20 Internet & Mobil MediaGuru

Profesní sociální síť zavádí několik praktických novinek. Jde o základní věci, u nichž leckoho překvapí, že s nimi LinkedIn přichází až teď.

Správci linkedinových profilů budou mít o dost snadnější práci. Provozovatel platformy v posledních několika týdnech začal s implementací novinek, které mají potenciál výrazně usnadnit každodenní rutinu. Jde třeba o možnost konečně naplánovat čas publikace příspěvku. Jako první mohli novinku využívat uživatelé desktopové a androidové verze LinkedIn. Po nich má následovat i verze pro operační systému společnosti Apple, uvedl portál Social Media Today. Plánovat zveřejnění obsahu – kromě standardních postů i videí či obrázků – lze až tři měsíce dopředu.

Nastavení data a času vydání se podle profesní sítě má v budoucnu týkat i příspěvků ve skupinách, na firemních stránkách a dalšího typu obsahu. Mnoho marketérů a editorů sociálních sítí pro plánování postů na LinkedIn používá aplikace třetích stran. Nativní rozhraní by jim nicméně dávalo větší jistotu v tom, že se příspěvek zobrazí opravdu v té podobě, jakou zamýšleli. Tím ale výčet praktických novinek na LinkedIn nekončí.

Plánování příspěvků by samo o sobě bylo k ničemu, pokud by jejich tvůrci neznali své publikum. Sociální médium přidává několik základních statistik umožňujících lépe pochopit, kdo vlastně tvoří fanoušky jednotlivých stránek. V první řadě bude přes LinkedIn možné sledovat graf s vývojem počtu sledujících u konkrétní stránky. Hned pod křivkou se má nacházet speciální demografická položka popisující, kdo tito followeři jsou. Prostředí LinkedIn je samozřejmě v porovnání s „běžnými“ sítěmi specifické. Demografická data se tedy týkají v první řadě toho, jací pracovníci a z jakých firem spravovanou stránku sledují. Součástí výčtu budou i geografická data. LinkedIn volně navazuje na vylepšení představená zkraje roku. Ta dovolila sledovat demografické údaje jen u jednotlivých příspěvků.

Zdroj: LinkedIn

Zdroj: LinkedIn

„Kromě toho mohou tvůrci vidět výběr tří nejlépe fungujících příspěvků co do počtu impresí či míry zapojení. Díky tomu získají jasný přehled o tom, co s jejich publikem rezonuje nejvíc,“ popisuje produktová manažerka LinkedIn Keren Baruchová. Nechybí ani možnost nechat si všechna potřebná data exportovat do požadovaného formátu. Ne u všech stránek lze ale nyní novinky vyzkoušet. Firma sice počítá s globálním nasazením, k tomu má však dojít postupně. A lze očekávat, že prioritu budou mít v implementaci Spojené státy americké.

Některým správcům stránek a marketérům se ale výrazně klidněji spí už jenom kvůli tomu, že LinkedIn nedávno v rámci své inzertní sítě Audience Network zavedl speciální sekci věnovanou symbolické bezpečnosti značek. Admini díky takzvanému Brand Safety hubu získali větší kontrolu nad tím, kde všude na sociální síti i v aplikacích třetích stran se může sponzorovaný obsah zobrazit. S globálním ekonomickým zpomalením sice nejspíš ubyde zadávané reklamy, o to více ale možná bude nových uchazečů o zaměstnání. To by mohlo na linkedinové profily vlivných jednotlivců i firem přilákat větší množství návštěvníků. Díky představeným novinkám o tom budou mít správci stránek podrobnější data než v minulosti.

-riv-