Autor textu MediaGuru
Z redakce Seznam Zpráv odchází sportovní šéfreportér Luděk Mádl. Ze
Seznamu mají odejít i další lidé.
Z redakce serveru Seznam Zprávy odchází jeho sportovní šéfreportér Luděk Mádl. Uvedl to ve čtvrtek ráno na sociálních sítích. Ze Seznamu odchází po pěti letech, v následujícím období si chce dát pracovní pauzu, uvedl dále. Podcast Nosiči Vody, který připravuje s Jaromírem Bosákem a Karlem Tvarohem, má pokračovat dál.
Pro Seznam Zprávy jsem pracoval 5 let, včera jsem se coby zaměstnanec rozloučil. Potkal jsem v redakci řadu skvělých lidí, co dělají úžasnou práci, a jsem za to rád. Teď si dám relax a rozhlédnu se, jak si kariéru i život zařídit zase trochu jinak. Co zůstává, jsou @NosiciVody😉
— Luděk Mádl (@LudekMadl) December 1, 2022
Luděk Mádl není jediným, který ze Seznamu odchází. Podle serveru Lupa.cz má z redakcí Seznamu odejít 11 % lidí. „Redakce Seznam Zpráv má kolem 80 kmenových zaměstnanců, z redakce Seznam Zpráv odchází v tuto chvíli jednotky lidí," uvedla mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová. Podle Kapucianové nejde jen o Seznam Zprávy, ale i například lifestylové redakce Proženy.cz a Garáž.cz.
Firma chce také více vytěžit přirozené propojení redakcí. „Věříme, že se vybrané změny rychle a efektivně projeví v produktových plánech, které na rok 2023 chystáme. Jde například o další posilování investigativního obsahu, očekávaný nárůst našeho audia či tvorbu zábavného obsahu pro přihlášené uživatele," dodala Kapucianová.
Podle informací Lupy je mezi těmi, kteří z redakce už na konci listopadu odejdou, vedle Luďka Mádla také šéfeditor webu Garáž.cz Dominik Valášek nebo Monika Binarová, která měla v redakci na starost lifestylový obsah. Nebude také pokračovat externí spolupráce s moderátorkou Veronikou Sedláčkovou, která připravovala rozhovory pro podcast Ptám se já.
-mav-, -čtk-
# personálie # lidé # Seznam.cz # Seznam Zprávy # novinář # Luděk Mádl # Garáž.cz # propuštění
Autor textu MediaGuru
Zařazení nové stanice Prima sport do nabídky SledováníTV zatím není
definitivně potvrzeno. Úterní přenos utkání Sparty ve třetím předkole
Ligy mistrů sloužil pouze jako promo vysílání, zatímco operátor a skupina
Prima nadále jednají o podmínkách dlouhodobé distribuce kanálu.
Oborové ceny Sport Alive Awards by Tipsport zahájily přihlašování do
pátého ročníku. Soutěž letos nově ocení projekty zaměřené na ženský
sport a vytvořila také samostatnou kategorii pro menší sportovní
organizace.
Nejvyšší sledovanost ve středu po 20:00 v divácké skupině starší
15 let měl seriál Polda. Následoval seriál Vyprávěj, který zároveň
zaznamenal nejvíce diváků ve skupině 15–54.