Nejoblíbenější reklamy na americkém YouTube v roce 2022

sobota, 17. prosince 2022, 08:25 Reklama MediaGuru

Americký YouTube zveřejnil deset nejoblíbenějších reklam za rok 2022. Jsou mezi nimi videa Amazonu nebo BMW USA, ale také trailery na nové filmy nebo seriály.

Lego Encanto, zdroj: Lego

Lego Encanto, zdroj: Lego

YouTube zveřejnil žebříček nejoblíbenějších reklam na americkém YouTube v roce 2022  YouTube Ads Leaderboard.

1. Amazon

V devadesátivteřinovém spotu Amazonu hrají Scarlett Johansson a Colin Jost, kteří vtipným způsobem ukazují, co by se dělo v průběhu běžného dne, když by Alexa uměla číst myšlenky. Závěrečnou pointou je fakt, že to rozhodně není dobrý nápad. Reklamu měla na starost kreativní agentura Lucky Generals a mediální agentura IPG – Rufus.

Amazon’s Big Game Commercial: Mind Reader, zdroj: YouTube

2. Clash of Clans 

Nový spot na mobilní hru Clash of Clans ji představuje jako konečné místo, ve kterém klany budují a bojují společně. 

Welcome to CLAN CAPITAL! Clash of Clans New Update!, zdroj: YouTube

3. Hyundai - hudební video

Hyundai vytvořila přes čtyři minuty dlouhé hudební video, které nabádá ke společnému zpěvu pro lepší budoucnost. Ve videu zdůrazňuje, že cíle není možné dosáhnout jednotlivě, ale pouze spojením všech sil. Společnou sílu ve spotu ukazují na fotbale, při kterém se všichni hráči a také lidé po celém světě spojují. Součástí videa je kampaňová píseň Yet to come.

Goal of the Century x BTS | Yet To Come (Hyundai Ver.) Official Music Video, zdroj: YouTube

4. Harry Potter - 20. výročí 

Ke dvacátému výročí Harryho Pottera vytvořili autoři spolu s mediální agenturou Hearts & Science spot, ve kterém účinkují herci jako Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová) nebo Rupert Grint (Ron Weasley). Video láká na návrat do Bradavic, který bude možné vidět na Nový rok na HBO Max. Opět se setkají významní členové hereckého obsazení filmu k příležitosti dvacátého výročí uvedení Harryho Pottera a Kamene mudrců.

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts | Official Trailer | HBO Max, zdroj: YouTube

5. Uvedení iPhone 14 Pro 

Oblíbené video vytvořil také Apple, který ve svém spotu představuje nejnovější model telefonů Apple iPhone 14 Pro. Ve videu tvůrci ukazují vlastnosti nejnovějšího iPhonu, který podle spotu „překračují hranice, co běžný smartphone dokáže". V téměř čtyřminutovém spotu vysvětlují krok po kroku jeho novinky.

Introducing iPhone 14 Pro | Apple, zdroj: YouTube

6. Trailer Netflixu - All of Us Are Dead

Mezi další nejoblíbenější videa roku 2022 patří trailer na seriál z produkce Netflixu, který na něm spolupracoval s kreativní agenturou The Refinery.

All of Us Are Dead | Official Trailer | Netflix, zdroj: YouTube

7. Sally a mořské mušle

Firma Squarespace představila reklamní spot, ve kterém vypráví příběh Sally, která díky službám Squarespace rozjela svoje podnikání s mořskými mušlemi. Sally ve videu hraje americká zpěvačka Zendaya a příběh vypráví americký rapper André 3000.

Sally's Seashells (Extended) | Big Game Commercial 2022, zdroj: YouTube

8. BMW USA 

Do TOP deset patří i video vytvořené BMW USA, které na příběhu Bohů Zeuse a Hery, které ztvárňují Arnold Schwarzenegger a Salma Hayek, představuje nové plně elektrické BMW iX Sports. Reklama poprvé běžela během Super Bowlu.

Zdroj: BMW USA

9. Trailer Hulu - The Kardashians

Dalším oblíbeným videem se stal trailer na novou sérii The Kardashians, který vznikl z produkce Hulu. Ve videu vystupují klíčové postavy z této reality show jako je Kim a Kourtney Kardashian nebo Kylie a Kendall Jenner. Ve videu tvůrci ukazují dosud nezveřejněné záběry z jejich života.

The Kardashians | Official Trailer | Hulu, zdroj: YouTube

10. Lego Encanto

Lego vytvořilo minutový spot, který láká na magický svět filmu Encanto od Disneyho. Ve videu vystupuje chlapec Antonio, který otevře kouzelné dveře a objeví svoji novou schopnost.

The Magical World of Disney's Encanto | LEGO Encanto, zdroj: YouTube

-tšl-