Nova testovala volební vysílání, přidává medailonky

čtvrtek, 22. prosince 2022, 12:35 Aktuality, TV MediaGuru

TV Nova v týdnu testovala své kontinuální vysílání k prezidentským volbám, které povede i z exteriéru. Do Televizních novin zařadí také medailonky kandidátů.

Test vysílání TV Nova pro prezidentské volby, zdroj: MediaGuru.cz

Test vysílání TV Nova pro prezidentské volby, zdroj: MediaGuru.cz

Televize Nova testovala v tomto týdnu v exteriéru kontinuální vysílání, které plánuje pro první kolo prezidentské volby na sobotu 14. ledna 2023. Kontinuální vysílání bude zajišťováno ze dvou míst: ze studia TV Nova na Barrandově, které bude řídit Rey Koranteng, a z venkovního prostředí situovaného na pražské nábřeží u Mánesova mostu. Odtud bude sčítání výsledků prezentovat moderátorka Bára Divišová.

Kontinuální vysílání poběží od 13:00 jak v lineárním vysílání TV Nova, tak na zpravodajském webu TNLive.cz, nebude ale stejné. Pro každý z kanálů bude vytvářen jiný obsah. Potrvá až do začátku Televizních novin v 19:30. 

Vstupy Báry Divišové z exteriéru s výhledem na Pražský hrad budou doprovázeny grafickým 3D ztvárněním výsledků voleb. Nova při této příležitosti novinářům ukázala, jak bude grafika sčítání výsledků vypadat. Společně s průhledy na Pražský hrad chce televize dodat vysílání vizuální atraktivitu, popsal šéfredaktor zpravodajství TV Nova Michal Kratochvíl

Nova zároveň ve čtvrtek oznámila, že od úterý 3. ledna do středy 11. ledna bude v rámci Televizních novin vysílat každý den medailonek jednoho kandidáta na prezidenta. Půjde o všechny kandidáty, kteří byli registrováni Ministerstvem vnitra ČR. Jejich pořadí je určeno aktuálním průměrem (ke dni 18. prosince 2022) výsledků devíti předvolebních průzkumů výzkumných agentur. Pořadí bude tedy následující: 3. ledna Karel Diviš, 4. ledna Tomáš Zima, 5. ledna Jaroslav Bašta, 6. ledna Josef Středula, 7. ledna Marek Hilšer, 8. ledna Pavel Fischer, 9. ledna Danuše Nerudová, 10. ledna Petr Pavel a 11. ledna Andrej Babiš.

Jak už bylo dříve oznámeno, Nova před prvním kolem prezidentských voleb plánuje vysílat dvě závěrečné debaty ve čtvrtek 12. ledna. Od 17:00 v diskusi moderované Bárou Divišovou bude pozváno pět kandidátů, kteří se v průzkumech neumístili mezi prvními třemi. Diskuse od 20:00 moderovaná Reyem Korantengem se zúčastní první trojice kandidátů, jak vzejde z odhadu výzkumných agentur. Obě debaty se budou vysílat na hlavním kanále TV Nova, potrvají devadesát minut a nebudou přerušovány reklamou.

-mav-

Křeslo v debatě necháme prázdné, pokud kandidáti nepřijdou

čtvrtek 15. prosince 2022