Startuje České kino, SVOD služba zaměřená na českou tvorbu

úterý, 6. prosince 2022, 07:30 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Nová streamovací platforma České kino chce být nejkomplexnější encyklopedií českého filmu v České republice.

Zdroj: České kino

Zdroj: České kino

Od pondělí 5. prosince zahájila placená streamovací služba (SVOD) České kino. Zaměřuje se výhradně na českou a slovenskou tvorbu, a to od začátků zvukového filmu do současnosti. Provozovatelem služby je společnost Centrum českých filmů. V nabídce se vedle komerčně úspěšných titulů objeví i díla artová nebo dokumentární.

Cílem platformy je nabídnout zájemcům českého filmu jedno místo, na němž naleznou úplnou nabídku českých filmů, seriálů a pohádek. „Některé divácky oblíbené tituly dnes naleznete i na jiných internetových platformách, my však chceme zpřístupnit zájemcům celou českou kinematografii," uvedl jeden ze zakladatelů platformy, producent a režisér Miloslav Šmídmajer. Autoři projektu uvedli, že chtěli nahradit ilegální platformy a zkoncentrovat českou tvorbu na jedno místo.

Služba je přístupná za startovací měsíční poplatek 99 Kč. Při spuštění nabízí databázi 650 českých filmů a pohádek, přičemž nabídka se má každý měsíc rozrůstat. Obsah je možné přehrát na všech chytrých zařízeních včetně počítačů, televizí, mobilních telefonů a tabletů.

České kino bude rovněž nabízet možnost vytváření vlastní knihovny filmů. Pro rodiče jsou připraveny dětské profily s možností vytvořit program pro děti chráněný pin kódem. Připravuje se i nabídka vlastní tvorby. Natočeny jsou například první díly pořadu Síň slávy Českého kina, v němž budou postupně představeny osobnosti české kinematografie prostřednictvím rozhovorů. V dalším pořadu Po stopách filmu navštíví Marek Mičke místa, na nichž se natáčely známé české filmy. Postřehy a komentáře zazní od filmových historiků a odborníků v pořadu Všechno, co jste kdy chtěli vědět o filmu, ale báli jste se zeptat.

-mav-