Zlatníková a Pistulková nově publisherkami magazínů VLM

čtvrtek, 15. prosince 2022, 14:55 Lidé, Tisk MediaGuru

Mirka Zlatníková a Petra Pistulková převezmou od ledna 2023 pozici publisherek divize magazínového a lifestylového obsahu VLM.

Petra Pistulková, Mirka Zlatníková, zdroj: Vltava Labe Media

Petra Pistulková, Mirka Zlatníková, zdroj: Vltava Labe Media

Pozici publisherek divize magazínového a lifestylového obsahu společnosti Vltava Labe Media (VLM) od 1. ledna 2023 převezmou Mirka Zlatníková, stávající ředitelka nových projektů a Petra Pistulková, stávající šéfredaktorka časopisu Story. Nahradí současné manažery Lucii Frydeckou a Pavla Trauba. Ti na konci letošního roku společnost opouští.

Nově tak bude za časopisy Vlasta, Receptář, Dům a zahrada, Kondice a Týdeník Květy zodpovídat Mirka Zlatníková. Časopisy Glanc, Gurmet, Kreativ, National Geographic, Story a Překvapení povede Petra Pistulková. Televizní tituly TV magazín, TV mini, TV star, TV expres, TV Pohoda a křížovkářské tituly TV expres křížovky, Křížovkářský magazín, TV Pohoda Křížovky bude prozatímně řídit Jitka Afsahi, členka představenstva zodpovědná za divizi magazínů, distribuce, marketingu a customer care VLM.

Rok 2022 byl pro VLM rokem pokračující digitalizace, v rámci kterého skupina dokončuje svou postupnou transformaci z tradičního papírového vydavatelství k plně multimediální společnosti. Redakce zpravodajského titulu Deník byly už do digitálu transformovány, letošní rok a rok nadcházející jsou ve znamení přeměny redakcí magazínů.

„Mirka i Petra jsou zkušenými novinářkami, které se ve světě časopisů pohybují dlouhodobě. Obě navíc ve VLM působí již několik let a stály tak od počátku v čele našeho přechodu na digitální platformy. I díky tomu jsme zcela přesvědčeni, že dokáží navázat na rozvoj obsahu všech našich titulů – online i printových, a to s důrazem na propojení synergií v rámci celé naší mediální skupiny,“ uvedla ke změnám Afsahi.

Mirka Zlatníková působí ve VLM od roku 2015. V tehdejším Astrosatu zastávala funkci ředitelky redakcí časopisů, aktuálně řídí nové obsahové projekty magazínů. Jako novinářka pracuje od svých 17 let. Stála při zrodu časopisů Marianne a Kondice či pracovala jako šéfredaktorka časopisu Elle.

Petra Pistulková působí ve VLM od roku 2020 na pozici šéfredaktorky časopisu Story, kterou zůstává i nadále. Dříve vedla časopis Exkluziv a Instinkt ve vydavatelství Empresa Media.

VLM digitalizuje své tituly, po Deníku pokračuje s časopisy

úterý 4. října 2022

Pavel Traub opustí po 17 letech VLM, nastoupí do Echo Media

čtvrtek 3. listopadu 2022

-mav-