Asko má nového maskota, posiluje TV, online, PR a omezuje tisk

středa, 25. ledna 2023, 14:00 Aktuality, Reklama, Marketing MediaGuru

Maskot Jedník se objeví ve všech marketingových materiálech společnosti Asko - Nábytek. Ta se zároveň rozhodla posílit komunikaci v televizi, online a PR. Naopak omezuje tisk.

Andrea Štěpánová, zdroj: Asko - Nábytek

Andrea Štěpánová, zdroj: Asko - Nábytek

Společnost Asko - Nábytek, prodejce nábytku na českém trhu, zahajuje rok s novým maskotem Red One Man, který má vyjadřovat filozofii společnosti. Červený domek je výchozím motivem nového vizuálu, doprovází ho usměvavá jednička rozpohybovaná v 3D prostoru. „Chtěli jsme vizuál posunout zase o kousek dál a dát celému brandu příjemnou tvář, která bude blíže lidem a bude je oslovovat. Náš maskot Jedník bude proto zákazníky provázet ve všech marketingových materiálech – od OOH ploch až po televizní spoty,“ popsala Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti.

Asko - Nábytek chce v letošním roce zesílit televizní kampaně, vedle televizních spotů na TV Prima a Nova, které se rozšířily z 10 na 15 vteřin, mohou zákazníci v TV vidět i switch-in kampaň a na TV Nova také sponzoring. Stejně tak je navýšen počet sponzoringů a soutěží v rozhlase. „Rozšíření TV a rozhlasových kampaní proběhlo i díky přesunu investic z tištěných letáků. Ty jsme v rámci dlouhodobé strategie v polovině loňského roku úplně zrušili,“ přibližuje Štěpánová a dodává, že se akční letáky přesunuly do on-line prostředí.

Life-stylový magazín Asko Inspirace, který přináší nápady, jak zařídit svůj domov, rady interiérových designérů i rozhovory s osobnostmi, pak v letošním roce také získá svou on-line podobu, a to ve formě blogu.

Společnost si je postupného přesunu zákazníků do on-line prostředí plně vědoma, a proto se rozhodla tomu přizpůsobit i v rámci inzercí. Omezuje print, ale zároveň posiluje PR, které podle vysvětlení firmy lépe dokáže provázat tisk s on-line prostředím. Co se týče OOH kampaní, akční nabídky a TOP produkty mohou zákazníci vidět po celý rok ve všech městech, kde se nachází Asko – Nábytek prodejny.

„Dlouhodobě chceme být první volbou při nákupu nábytku a při vytváření spokojeného domova. Proto klademe značný důraz jak na sortiment, tak především na zákaznický servis a proklientský přístup,“ vysvětluje Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti, která představila novinky a marketingovou strategii pro tento rok.

-mav-