Bárta vede tým konzultantů na sociální média v Publicisu

úterý, 24. ledna 2023, 11:30 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Do komunikační skupiny Publicis Groupe nastoupil David Bárta, který zde povede z pozice Head of Content tým konzultantů na sociální média.

David Bárta, zdroj: Publicis Groupe

David Bárta, zdroj: Publicis Groupe

Před příchodem do Publicis Groupe pracoval David Bárta šest let v agentuře McCann Prague, kde se specializoval na PR a sociální média. Naposledy zde působil na pozici Social Media Director, ze které zastřešoval veškeré aktivity agentury v dané oblasti. Komunikační strategii na sociální média připravoval mimo jiné pro operátora Vodafone a podílel se také na oceňovaném projektu 13 minut pro Českou asociaci pojišťoven nebo gamingových aktivitách pro Mastercard a Komerční banku.

V Publicis Groupe povede David Bárta nově zformovaný tým social media konzultantů. S ním se bude věnovat primárně přípravě komunikačních strategií pro sociální média a jejich integraci do komplexních kampaní. V rámci modelu Power of One bude social media tým úzce spolupracovat s dalšími experty napříč celou Publicis Groupe, zejména se specialisty na influencer marketing, PR, kreativu, mediální plánování a výkonnostní marketing. Pracovat bude nejen pro stávající klienty, kterým Publicis zajišťuje komunikaci na sociálních sítích jako je Plzeňský Prazdroj, Netflix CZ a Makro, ale i pro další klienty celé skupiny.

„Máme před sebou výzvu posunout v Publicis Groupe social media o level výš. Jak interně, tak i směrem ke klientům. Nechceme stavět servisní tým z lidí, kteří budou v jedné osobě zajišťovat každodenní komunikaci s klientem, udělají kreativu, občas si střihnou event nebo se postaví do role produkčního. Na tyto služby můžeme v rámci modelu Power of One využívat experty z celé Publicis Groupe, přesně podle potřeb konkrétního klienta. My naopak budeme schopni dodat zbytku skupiny expertízu pro aktivity v oblasti sociálních médií,“ říká David Bárta.

„David k nám nepřichází budovat další izolované social media oddělení nebo dokonce samostatnou social media agenturu. Pro takové na dnešním trhu není moc prostoru a z pohledu klienta to ani nedává smysl - stejně jako mít samostatný tým pro tvorbu OOH nebo radio spotů. Hledali jsme někoho, kdo dokáže vhodně doplnit a strategicky řídit silné kreativní týmy, které v agentuře máme,“ doplňuje Jaroslav Malina, Chief Communications Officer Publicis Groupe.

-mav-