ČT dočasně stáhla Wollnera z obrazovky, řeší se i Fridrichová

čtvrtek, 5. ledna 2023, 10:15 TV, Lidé , Aktualizováno MediaGuru

Do vyšetření obvinění o možném bossingu a harašení v redakci pořadu Reportéři ČT nebude Marek Wollner pořad moderovat.

Marek Wollner, zdroj: Česká televize

Marek Wollner, zdroj: Česká televize

Česká televize dočasně stáhla Marka Wollnera z moderování pořadu Reportéři ČT. Důvodem je probíhající šetření kvůli vznesenému obvinění o šikaně a sexuálním obtěžování. „Česká televize se rozhodla, že do ukončení šetření Wollner nebude moderovat pořad Reportéři ČT," uvedla tisková mluvčí ČT Karolína Blinková. O rozhodnutí informoval server Hlídacípes.org, který k případu přináší další zjištění.

Česká televize dostala podnět na možné nevhodné chování Marka Wollnera na začátku prosince od jedné ze zaměstnankyň divize zpravodajství. „V souladu s nastavenými pravidly jej začala bez odkladu prověřovat, ustavila tedy komisi složenou z odborníků na právo, HR a řešení stížností, která svoji závěrečnou zprávu dokončila k 22. 12,“ řekla serveru Hlídací pes mluvčí ČT.

Kauzu v polovině loňského listopadu otevřela bývala redaktorka pořadu Reportéři ČT Markéta Dobiášová na svém webu Infakta.cz, ve kterém Wollnera obviňuje z bossingu a harašení. Redakce se naopak podle Hlídacího psa za svého šéfa postavila.

Server iDnes.cz ve čtvrtek odpoledne informoval, že ČT řeší i podnět na moderátorku Noru Fridrichovou, a to kvůli bossingu. Podnět podal Marek Wollner, ČT jej vyhodnocuje, ale moderátorku zatím nestahuje. „Přijde mi, že se tím trochu snaží eliminovat potíže, kterým momentálně čelí on sám. Pokud by bylo cokoliv šetřeno, tak jsem připravena na veškerou součinnost. Mám naprosto čisté svědomí," řekla serveru Fridrichová. Oba moderátoři tak podali podnět na sebe vzájemně.

-mav-

Aktualizováno o informaci serveru iDnes.cz, titulek upraven