Do AOV vstoupily NextPage Media, ČTK a New Look Media

čtvrtek, 19. ledna 2023, 12:05 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Asociace online vydavatelů (AOV) se rozrostla o další nové členy a v současnosti celkově čítá přes dvacet vydavatelských organizací.

Zdroj: AOV

Zdroj: AOV


Asociace online vydavatelů (AOV) se rozšiřuje o další nové členy a tím překračuje hranici dvou desítek vydavatelských domů ve svých řadách. Začátkem nového roku do asociace vstoupila společnost NextPage Media provozující například portál Peníze.cz a také Česká tisková kancelář (ČTK), která plní roli národní zpravodajské agentury. Třetím novým členem je New Look Media, která vydává například Týdeník Euro či magazín Dolce Vita.

NextPage Media se řadí mezi rychle rostoucí vydavatelství na českém trhu. Mezi lety 2020 a 2022 vzrostly příjmy společnosti o víc než 100 procent. Do portfolia společnosti patří časopisy Heroine, Finmag, Football Club a JsmePartners a webové portály peníze.cz a peniaze.sk, heroine.cz, finmag.cz a footballclub.cz. „Hlavním motivátorem pro vstup je pro mě osobně sdílení know-how a hledání společného postupu proti finančně silnějším subjektům, které ohrožují existenci menších mediálních domů,“ popsal důvody vstupu do Asociace online vydavatelů jednatel NextPage Media Martin Vlnas.

Začátkem roku 2023 se rozšiřuje asociace také o Českou tiskovou kancelář, která je národní zpravodajskou agenturou, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. ČTK vznikla v roce 1918, v dnešní podobě funguje od roku 1992, kdy se podle zákona o ČTK stala veřejnoprávní institucí. Na státu je politicky i ekonomicky nezávislá, na své fungování si vydělává prodejem multimediálního zpravodajství a dalších produktů a služeb. Kromě pražského ústředí má 14 regionálních poboček a síť zahraničních zpravodajů. „Je nutné, aby ČTK byla svým klientům nablízku, aby znala jejich problémy, jejich potřeby a dokázala na ně s předstihem reagovat. ČTK má současně zájem na tom, aby spolu vydavatelé spolupracovali v těch oblastech, kde mají společné zájmy,“ shrnul generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

Příchodem nových členů do Asociace online vydavatelů překročil jejich počet dvě desítky. „V současnosti evidujeme další přihlášky a můžeme tedy očekávat další rozšíření naší organizace,“ uvedl předseda AOV Libor Matoušek.

Posláním AOV je prezentovat názory a stanoviska vydavatelství především online médií na fungování mediálního trhu včetně názorového ukotvení vůči přirozené technologické evoluci, kterou mediální trh zažívá.

-mav-