Home Credit zvyšuje investice, rozšiřuje mediamix

pondělí, 16. ledna 2023, 14:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Home Credit startuje svou letošní kampaň. Zvyšuje mediální investice a rozšiřuje mediamix.

Zdroj: Repro YT homecreditcz

Zdroj: Repro YT homecreditcz

V neděli 15. ledna spustil Home Credit reklamní kampaň pro rok 2023. Klíčovými tématy jsou Flexibilní půjčka, nabídka půjčky na míru a nové funkce mobilní aplikace. Kampaň poběží po celý rok, na kanálech skupiny Prima, Atmedia a TV Óčko. Nově bude Home Credit využívat videoformáty na YouTube a přidá vysílání na Hitrádiu Orion.   

„Loňský rok byl pro český Home Credit v oblasti marketingové komunikace velmi úspěšný. Přišli jsme s novým kreativním konceptem a upravili schéma televizní kampaně. Kombinace těchto změn se nám vyplatila. Podařilo se posílit znalost komunikace i zvažování značky. Ruku v ruce s těmito výsledky jsme splnili také obchodní cíle a upevnili tržní podíl. Proto jsme se letos rozhodli mírně zvýšit investice do nákupu médií a rozšířit media mix, abychom ještě více zefektivnili účinnost naší komunikace,“ uvádí Jan Vašíček, vedoucí sekce Marketing. 

Hlavním tématem letošní reklamní kampaně bude opět Flexibilní půjčka. Komunikace se bude soustředit také na individuální přístup při tvorbě klientských nabídek, na pozitivní zkušenost téměř tří milionů obsloužených zákazníků v Česku a na Slovensku a na mobilní aplikaci Home Credit, která nabízí funkce jako převod peněz na účet, rozložení nákupů do splátek nebo sbírání prémiových korun v rámci věrnostního programu Premia. 

„Tradiční televizní kampaň letos doplní video formáty na YouTube.cz a platformách Seznam.cz, které jsme doposud úspěšně testovali. Nově jsme se rozhodli také pro rádio a ve spolupráci s mediálním zastupitelstvím RadioHouse spouštíme roční pilotní kampaň na stanici Hitrádio Orion, která pokrývá celou severní Moravu. V průběhu roku budeme v daném regionu bedlivě sledovat efekt kampaně a věříme, že se rádio stane naším trvalým komunikačním kanálem,“ dodává Vašíček.

Do rozšířeného mediamixu bude Home Credit dál propisovat kreativní koncept „Úsměvy“. Kampaň odstartuje se stávajícími spoty, které v první polovině roku doplní nový obsah. Na výrobě bude interní marketingový tým opět spolupracovat s dlouholetým zlínským partnerem IS Produkcí.  

-stk-