L’Oréal pro značky Kiehl’s a Garnier volí Publicis

čtvrtek, 12. ledna 2023, 07:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ve dvou výběrových řízeních si společnost L’Oréal vybrala na mediální a digitální spolupráci Publicis Groupe.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Společnost L’Oréal si ve dvou výběrových řízeních na mediální a digitální agenturu vybrala komunikační skupinu Publicis Groupe. Ta nově zajistí mediální strategii značky Kiehl’s a digitální komunikaci pro Garnier na českém, slovenském a maďarském trhu. 

Pro kosmetickou značku Kiehl’s hledal francouzský výrobce kosmetiky partnera, který mu pomůže s budováním brandu v online médiích a současně dokáže naplno vytěžit potenciál zákaznických dat ve výkonnostních kampaních. Tyto služby v Česku, na Slovensku a v Maďarsku nově zajistí konzultantský tým Petra Janečka a PPC specialisté z mediální divize. V roli mediální agentury střídá Publicis agenturu METS (GroupM).

„Klientovi jsme připravili strategii, která mu významně zefektivní využívané kanály. Za touto strategií si stojíme natolik, že jsme většinu naší agenturní odměny navázali na businessové výsledky klienta,” uvádí Martin Kudrna, PPC Teamleader mediální divize Publicis Groupe. 

V případě značky Garnier, jejíž ATL komunikaci Publicis zajišťuje již více než 10 let, připraví nově i digitální kampaně včetně komunikace na sociálních sítích, jako je Facebook, Instagram, TikTok a YouTube. Pro Garnier byl vytvořen napříč skupinou klientský tým na míru, který tvoří specialisté na klasickou reklamu, digitální média, influencer marketing i aktivace v místě prodeje. Cílem spolupráce bude také podpora „Green beauty“ závazku k udržitelnosti a boji proti zbytečnému plýtvání.

Společnost L’Oréal spolupracuje se skupinou Publicis Groupe také v oblasti digitální transformace. Její technologická agentura Kindred pro ni od roku 2020 zajišťuje správu CRM a využití zákaznických dat pro personalizovanou komunikaci. Na starost má mimo jiné CRM strategii, analýzu zákaznického cyklu a marketingovou automatizaci.

„Na spolupráci s Publicis Groupe, která svými strategiemi oslovila dvě naše významné značky, se těšíme. S jejich tech & data agenturou KINDRED. máme dobré zkušenosti a věřím, že rozšířením spolupráce dosáhneme požadovaných výsledků a vytěžíme synergii jedné skupiny agentur,“ uvedl Jan Los, Chief Marketing & Digital Officer v L’Oréal CZ/HU/SK.

-stk-