Na spolupráci firem a kreativců se rozdělí 4,5 mil. Kč

sobota, 7. ledna 2023, 08:40 Aktuality, Reklama MediaGuru

Do programu Kreativní vouchery se mohou hlásit firmy z jižní Moravy, na spolupráci firem a kreativců se rozdělí 4,5 mil. Kč.

Kreativní vouchery 2022, zdroj: JIC, KUMST

Kreativní vouchery 2022, zdroj: JIC, KUMST

Grant na nové webové stránky, design nebo propagační video – i na to mohou jihomoravské firmy získat peníze z programu Kreativní vouchery Brno. Ten vyhlašuje město Brno společně s inovační agenturou JIC a jejím kreativním hubem KUMST. Podporuje tím spolupráci firem a kreativců. Jihomoravské firmy se o vouchery mohou hlásit od 3. do 31. ledna na webových stránkách. Vybírat mohou mezi 138 kreativci, kteří se do programu zaregistrovali. Na spolupráci s nimi mohou získat až 100 tisíc korun, celkem program rozdělí 4,5 milionu korun.

„O vouchery mohou žádat firmy z jižní Moravy, které chtějí inovovat své produkty nebo služby a potřebují k tomu služby fotografů, grafiků nebo třeba designérů. Díky voucheru si mohou spolupráci s kreativci vyzkoušet. V drtivé většině se jedná o pozitivní zkušenost, která firmy přesvědčí, že investice do takové spolupráce se jim vyplatí,“ vysvětluje garantka programu Barbora Netopilová z KUMSTu. V letošní výzvě program podpoří mezi čtyřiceti a padesáti projekty, o úspěšných rozhodne dubnový los. Na realizaci spolupráce budou mít firmy čas přibližně do konce října. „Prostřednictvím voucherů podporujeme hlavně firmy s potenciálem vlastního produktu nebo služby, které mají šanci uspět i na mezinárodním trhu,“ doplňuje Netopilová.

Vouchery nabídla moravská metropole jako první město v Česku v roce 2016 a inspirovala tím i další města a kraje. Podle primátorky města Markéty Vaňkové je Brno v podpoře kreativních průmyslů pionýrem.

Kreativní vouchery mají ukázat, že spolupráce s kreativci může podnikání výrazně nastartovat. „Průzkum mezi podpořenými společnostmi potvrzuje, že jim spolupráce s kreativci výrazně pomáhá s oslovením nových typů klientů i se zvýšením tržeb. Skoro polovina podpořených firem ve spolupráci s konkrétním tvůrcem spolupracuje i nadále už nad rámec programu,“ říká zastupitelka města Brna pro oblast inovací a spolupráce s výzkumnými organizacemi Anna Putnová. V předchozích ročnících se zapojilo téměř 800 malých nebo středních firem z jižní Moravy a voucher získalo téměř 300 z nich. Proplaceno bylo téměř 30 mil. Kč.

-mav-