Obsah kulturní stanice Arte v Ultra HD pouze online

pondělí, 16. ledna 2023, 15:50 TV, Aktuality MediaGuru

Německo-francouzská televize Arte v dohledné době lineární kanál ve 4K formátu nepustí, rozvíjí vlastní videotéku.

Film Talentovaný pan Ripley na kulturním kanálu Arte. Foto: ARD/Degeto

Film Talentovaný pan Ripley na kulturním kanálu Arte. Foto: ARD/Degeto

Německo-francouzská televize Arte zatím nepočítá s vysíláním lineárního, tedy klasického televizního kanálu na satelitu Astra v UHD rozlišení. Jako nejvhodnější cestu pro své diváky vidí vlastní videotéku, která je k dispozici také zájemcům z Česka.

Arte je dalším evropským vysílatelem, který jako vhodnou distribuční cestu pro obsah v Ultra HD/4K rozlišení zvolil vlastní videotéku. Vše v současné době naznačuje na to, že Arte v dohledné době lineární kanál ve 4K formátu nespustí. Vysílatel to potvrdil v pátek 13. ledna německému portálu Infosat.

Mediální zástupkyně kanálu uvedla, že v současné době je k dispozici 12 formátů a dokumentů v UHD kvalitě, včetně sopky La Palma, opic v Thajsku a několika GEO magazínů. V lednu 2023 budou přidány další tři tituly. Přehled aktuálně dostupných titulů ve 4K rozlišení najdou zájemci zde.

Ve vysokém rozlišení obrazu je možné kulturní stanici Arte sledovat v České republice ze satelitu Astra a prostřednictvím přeshraničního zásahu DVB-T2 vysílačů ze sousedního Německa. Ve Full HD formátu má tento program v nabídce také služba Nej.cz. T-Mobile poskytuje tuto stanici pouze v SD formátu.

-lukpol-