Portál mujRozhlas se rozšíří do Android TV, LG TV a Samsungů

pondělí, 2. ledna 2023, 14:55 Aktuality, TV, Rádio MediaGuru

Aplikace audio portálu mujRozhlas, který provozuje Český rozhlas, se rozšíří do televizorů připojených k internetu.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas připravuje expanzi svého audio portálu mujRozhlas do prostředí televizorů s připojením k internetu, tzv. Smart TV. V současné době probíhá jeho testování na platformě Android TV, aplikace se už objevila i v obchodu LG Smart TV.

Snahou Českého rozhlasu je podchytit zájemce o audio obsah všude tam, kde jsou přítomni. Jde také o snahu, která vyplývá z nedávno představené Strategie 27, která vytyčila směřování veřejnoprávního média v následujících letech, do roku 2027. Doposud si mohli audio portál mujRozhlas pustit zájemci na velkém zobrazovači pouze prostřednictvím virtuálního červeného tlačítka, technologie HbbTV.

Český rozhlas plánuje uvést aplikaci mujRozhlas aktuálně pro celkem tři platformy – Android TV a televizory LG a Samsung. Přístup k první z nich již mohou získat zájemci, pokud se zapojí do tzv. beta testování. Aplikace již byla uvolněna i pro televizory jihokorejské společnosti LG, jde však prozatím pouze o experimentální fázi, kterou je třeba vyladit. Uvolnění pro Samsung je již ve fázi schvalovacího procesu.

-lukpol-