Sport v Prime Video pro Česko? Amazon má partnerství s DAZN

pondělí, 23. ledna 2023, 13:50 TV, Aktuality MediaGuru

Společnosti Amazon a DAZN se v minulém týdnu dohodly na spolupráci. Zatím ale není jasné, zda ovlivní také český trh.

Zdroj: DAZN

Zdroj: DAZN

Čeští uživatelé videotéky Amazon stále čekají na nabídku doplňkových kanálů Prime Video Channels, které umožní za poplatek přístup k obsahu od jednotlivých partnerů. Amazon minulý týden oznámil globální dohodu s DAZN, není však jasné, zda se týká i Česka.

„Amazon a DAZN se dohodly na globálním distribučním partnerství, díky kterému bude služba přímého streamování sportu DAZN dostupná jako nový kanál Prime Video Channel,“ oznámila DAZN ve čtvrtek 19. ledna. Zda se ale dohoda týká i menších zemí, jakými jsou Česko nebo Slovensko, zpráva nezmiňuje.

Zástupci DAZN upřesnili, že služba byla pilotně spuštěna ve Španělsku a Německu a v letošním roce se bude rozšiřovat do dalších zemí. Jako další v pořadí má následovat Japonsko.

Partnerství s DAZN v Německu není nijak překvapivé. Služba tu nedávno spustila v placené platformě Waipu.tv nový kanál DAZN Fast financovaný z reklamy a představila placený balíček exkluzivních přenosů za 40 euro měsíčně se zaváděcí slevou 50 procent.

DAZN je přední digitální sportovní platformou v Itálii, Španělsku, Německu, Belgii, Portugalsku, Japonsku, Kanadě, USA a Velké Británii. V nabídce exkluzivního obsahu pro různá teritoria nechybí Bundesliga, anglická Premier League, J.League, LaLiga, Serie A a Liga mistrů UEFA, mimo fotbalové přenosy pak formule 1, NBA, MotoGP a UFC. DAZN je globálním domovem boxu a bojových sportů díky partnerství s Matchroom Boxing.

-lukpol-